REKLAMA

Komunikacja

Zrzućcie się po stówce!

Opublikowano 25 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

– Urzędnicy kasują za wynajem garaży, a nic nie robią z drogą dojazdową i oświetleniem – pożalił się Piotr Niedzielski, mieszkaniec Żagania. Burmistrz zaproponował mu, żeby… zorganizował zrzutkę na lampy.

Przy ul. Krętej jest 78 garaży. Większość z nich należy do Urzędu Miasta. Pan Piotr wynajmuje jeden z nich.

– To jedno z najbardziej zaniedbanych miejsc w Żaganiu. Fatalna droga, brak oświetlenia. I tak od 40 lat. Co chwilę są tutaj włamania, kradzieże. Gdyby było parę lamp, może zniechęciłoby to złodziei. A tak ciemności sprzyjają przestępczości – pożalił się radnym na komisji gospodarki (21.10.) jeden z najemców, Piotr Niedzielski.

Roman Ciszewski, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Miasta, zaznaczył, że teren przy ul. Krętej to współwłasność miasta i prywatnych właścicieli. Tłumaczył, że miasto nie ma prawa stawiać lamp bez ich zgody.

Wielką pomysłowością wykazał się burmistrz.

– Obiecaliśmy wyrównać drogę do garaży w tym roku i to zrobimy – zapewniał na spotkaniu Andrzej Katarzyniec. Po czym dorzucił: – Gdyby każdy z użytkowników garaży dał po stówce, to uzbierałaby się kwota na jedną, może dwie lampy. Miasto sfinansowałoby drugie tyle i byłoby oświetlenie. Ale niech ta inicjatywa nie wyjdzie od was. Pan, panie Piotrze, niech będzie koordynatorem tych działań – zwrócił się do mieszkańca burmistrz.

Czy zrzutka wśród mieszkańców to sposób burmistrza na rozwiązywanie problemów w mieście?

Napisz komentarz »