Cenne remisy

Opublikowano 25 października 2019, autor: hakma

Na boisko przy ulicy Zwycięzców 38, w sobotę 19. października wyszły ekipy, które w tym roku zdecydowanie mają apetyt na awans do 4 ligi. Promień Żary podejmował zawsze groźną Odrę Nietków.

Pierwsze dziesięć minut to ewidentne badanie przeciwnika. Nikt nie chciał się odsłonić i na murawie trwały piłkarskie szachy. Pierwsi do ataku ruszyli goście. Rozpoczęli od bardo groźnych ataków skrzydłami, z którymi gospodarzenie potrafili sobie poradzić. Niestety po jednej z taki akcji w 16. minucie za sprawą Patryka Trzmiela i jego precyzyjnego strzału głową, goście objęli prowadzenie. Kibice spodziewali, że podopieczni Łukasza Czyżyka rzucą się do odrabiania strat, ale to Odra dalej stwarzała zagrożenie pod bramką gospodarzy. Dopiero w końcówce pierwszej połowy, miejscowi wreszcie zagrozili bramce Odry gości, jednak najgroźniejszy strzał świetnie obronił Remigiusz Chyła. Po przerwie Promień na murawę wrócił zmotywowany. Niestety odsłonięcie się naraziło Promień na groźne kontry, na szczęście na posterunku czuwał niezawodny Tomek Kowalczyk. Wysiłki miejscowych zostały w końcu nagrodzone. W 59. minucie do bramki, z rzutu wolnego, trafił Marek Wolak. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, choć w ostatnich minutach Odra miała okazję do zdobycia gola, której, na szczęście dla gospodarzy, nie wykorzystała i Promień uratował jeden punkt.

Skład Promienia Żary

Dominik Nikoliszyn, Aleksander Jelski (76` Michał Chabiniak), Tomasz Kowalczyk, Kamil Dados, Radosław Romanowski, Marek Wolak, Krzysztof Wiliński (90` Marcin Mościcki), Jakub Nowak, Piotr Czarnota, Marek Homik, Oleh Frankovych

Trener: Łukasz Czyżyk

Cenny punkt Sparty Grabik

W niedzielę, 20 października przy pięknej letniej pogodzie kibice Sparty Grabik mieli nadzieję na świetne widowisko i dużo bramek. Jednak pierwsze minuty należały do przyjezdnych, którzy za wszelką cenę chcieli szybko otworzyć wynik. Udało im się to w 17. minucie, gdy Sebastian Krawczyk wpakował piłkę do pustej bramkę. Odpowiedź Spartan była natychmiastowa. Łukasz Rzeźnik strzałem po koźle odbitym jeszcze od poprzeczki zdołał wyrównać wynik spotkania. Bytomianie nie pozostali dłużni zbyt długo, czego efektem było ponowne objęcie prowadzenia. Goście próbowali cały czas podwyższyć wynik, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki Spartan, raz razie obiła słupek, potem poprzeczkę, zmusiła bramkarza do interwencji oraz niejednokrotnie na centymetry mijała bramkę gospodarzy. Sparta zamknięta na własnej połowie tylko raz wyszła z groźną kontrą. Druga połowa przyniosła zaskakujący obrót spraw. Do ataku ruszyli gospodarze. Przyniosło to efekt w 68. minucie, gdy po wybiciu z rzutu różnego Piotr Kuś zaskakującym strzałem, pokonał bramkarza Odry i ponownie kibice byli świadkami remisu, który utrzymał się do końca spotkania.

-Pierwsza połowa to ataki gości, znów tracimy bramki po naszych ewidentnych błędach w obronie. Tracimy również dwóch zawodników, którzy musieli opuścić plac gry z powodu kontuzji. Druga odsłona meczu to już bardziej wyrównana gra, choć przeciwnik był częściej pod naszą bramką, nie stwarzał sobie groźnych sytuacji. My natomiast grając z kontrataku strzelamy na 2:2. Pozostaje lekki niedosyt, bo przy odrobinie szczęścia mogliśmy sprawić nie lada niespodziankę. Cieszy niezła gra w defensywie, szczególnie w drugiej połowie. Zespół w końcu gra to czego oczekuję, jest walka i ambicja. Oby tak dalej- stwierdził po meczu Piotr Kuś, trener Sparty.