REKLAMA

Komunikacja

Obwodnica od wojska

Opublikowano 25 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Czy Żagań doczeka się drugiej nitki obwodnicy? Kilkadziesiąt milionów złotych na ten cel ma wyłożyć Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach budowy dróg o znaczeniu obronnym.

Starostwo Powiatowe dostało polecenie przejęcia i scalenia gruntów, przez które droga miałaby biegnąć. Trasa, o długości 4,988 km, ma krzyżować się z ul. Wesołą (Kolonia Laski), włącznie z drogą wojewódzką na skrzyżowaniu z ulicą Obwodową.

Droga miałaby pozwolić polskim i amerykańskim żołnierzom na szybsze przemieszczenie się z Szosy Żarskiej, gdzie obecnie mieści się Sztab Czarnej Dywizji i 34. BKPanc., w kierunku baz wojskowych w Świętoszowie, Trzebieniu czy Bolesławcu. Jednocześnie stanowiłaby drugą nitkę obwodnicy Żagania. 

– Obecnie zajmujemy się przejęciem gruntów wzdłuż drogi Mazura, jak potocznie nazywa się ulicę Obwodową. W 70 procentach należą one do powiatu, w ponad 20 – do Lasów Państwowych, reszta jest w rękach miasta i prywatnych właścicieli. Sama budowa ruszy w 2022 roku – mówi starosta Henryk Janowicz.

 

 

komentarz »
  1. Kazimierz57 10 listopada 2019 14:18 - Odpowiedź

    TO NIEPRAWDOPODOBNE !! Rosjanie, jak przez 50 lat „zbłądzili w naszych lasach, nie potrzebowali wzmacniać drogi „Mazura” Ta droga, jest na starych planach” oznaczona jako droga obwodowa. Ale jak amerykańscy kierowcy mają błądzić….To róbmy obwodnicę…

Napisz komentarz »