REKLAMA

Sport

Jesienny Cross

Opublikowano 25 października 2019, autor: hakma

W niedzielę, 20 października, w piękne i słoneczne popołudnie, ponad 600 biegaczy z całej Polski ruszyło z Błękitnej Laguny, na trasę 5. Crossu Górskiego po Zielonym Lesie.

Przed biegiem głównym rozegrano dwa biegi dla dzieci 5.AK Mini Anatol Cross , które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i dlatego wystartowało w nich prawie 200 dzieci. Najmłodszy zawodnik, który stanął na starcie miał 15 miesięcy, dlatego bieg ukończył na rękach taty.

W minicrosie dzieci do 10 roku życia musiały pokonać dystans 700 metrów, starsi-do 16 lat mieli do przebiegnięcia 2.8 km.

Zmieniony start

W tym roku organizatorzy zmienili trasę biegu i oprócz startu z Syreny, a nie jak dotychczas z pod basenu przy Źródlanej, zaproponowali biegaczom inną, dłuższą o prawie 2 km trasę. W tym roku uczestnicy musieli pokonać leśnymi ścieżkami prawie 12 km. Pogoda na szczęście dopisała i biegacze mogli się podziwiać Zielony Las w jesiennej szacie.

Pierwszy na mecie pojawił się nie kto inny jak Jacek Stadnik(Krosno)z czasem 45:31, drugi był Aleksander Wostal(Szprotawa) z czasem 45:51, a trzeci na mecie pojawił się żaranin Radosław Boniec, który uzyskał czas 46:21.

Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Elżbieta Kowalewska(Zgorzelec), której przebiegnięcie trasy zajęło równe 55 minut. Druga była Karolina Jankowska(Bolesławiec) z czasem 56:52, a trzecie miejsce na podium zajęła żaranka Agnieszka Górska(58:18).

Bieg ukończyło ponad 550 zawodników, którzy byli zachwyceni trasą i atmosferą.

Opinie o biegu

-Dzięki za bieg, jak zawsze mega, ale nie przedłużajcie więcej trasy. Koszulka i czapka cudna-powiedziała Kinga Drewicz

-Piękny bieg, byłam pierwszy raz, bardzo mi się podobało, bo uwielbiam biegać w lesie.Trasa wymagająca, ale cel osiągnięty, meta zdobyta i ten cudny medal-stwierdziła Asia Karlicka. -Mega podziękowania dla organizatorów i wolontariuszy, którzy na każdym odcinku trasy motywowali, dopingowali i za wodę, którą nam dawali (ratowała życie). Ocena 6 za 5 Cross Górski po Zielonym Lesie- podzieliła się wrażeniami Sylwia Borowiec

-Było świetnie, jak co roku. Dobra organizacja, wolontariusze bardzo pomocni, a najważniejsze, że w pięknych barwach jesieni. Wielkie dzięki-powiedziała Sylwia Bernat.

Wszyscy czekają już na następny bieg.

Napisz komentarz »