REKLAMA

Sport

Srebrny weteran

Opublikowano 25 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagański weteran zgarnął srebro w zawodach Pucharu Polski w Tarnowskich Górach w wyciskaniu sztangi leżąc a jego córka, Paulina – złoto. Oboje zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata!

Edmund Lechowicz pokazuje, że jest jak wino – im starszy, tym lepszy. Mimo, że na karku ma 70 lat, nie zwalnia tempa. Żagański siłacz  i kulturysta, wielokrotny rekordzista Guinnessa i mistrz Polski oraz Europy w wyciskaniu sztangi leżąc, tym razem zrobił furorę w  Pucharze Polski w Tarnowskich Górach (20.10.). W kategorii masters (+70 l.) zdobył srebro, podnosząc sztangę o wadze 120,5 kg. – Tym wynikiem poprawiłem rekord Polski i wywalczyłem awans na Mistrzostwa świata, które w maju przyszłego roku odbędą się w Libercu  – mówi żagański weteran.  – To świetny wynik, zważywszy na to, że na zawody pojechałem z bólem barku.

W tych samych zawodach startowała córka Lechowicza, Paulina. I również nie zawiodła. Wycisnęła 97,5 kg i już w pierwszym podejściu zapewniła sobie złoty medal. Próbowała przekroczyć barierę stu kilogramów, ale dwie kolejne próby spaliła. Ona również pojedzie do Liberca. – Jestem dumny z córki. Zresztą, jej obecność w Tarnowskich  Górach dodała mi animuszu i motywacji do jak najlepszego wyniku – dodaje E. Lechowicz.

Napisz komentarz »