REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

50 lat jak jeden dzień

Opublikowano 25 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

18 par z Żagania świętowało Złote Gody. Za długoletnie pożycie małżeńskie jubilaci otrzymali medale od prezydenta RP.

W Sali Purpurowej żagańskiego pałacu złoci jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, wypili lampkę szampana, zjedli tort i wysłuchali piosenek zespołu Złote Łany z Bożnowa (w sobotę, 19.10.). Medale wręczył im kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Jan Mazur,  klaskały dzieci, wnuki, a nawet  prawnuki.

Maria i Zdzisław Fitznerowie pobrali się 51 lat temu.

– Poznaliśmy się ze Zdzisiem w jego pracy, w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Zaimponował mi swoją osobowością. Przystojny, elokwentny i inteligentny – mówi pani Maria. – Zawsze potrafiliśmy się dogadać, choć to mąż częściej ustępował. Mamy dwójkę dzieci, czworo wnucząt.

Włodzimierz Siemiątkowski poznał swoją żonę, Irenę, w 105. Szpitalu Wojskowym, w Żarach 1968 roku.

– Trafiłem tam jako pacjent. Na korytarzu oddziału zobaczyłem piękną, zgrabną kobietę. Od razu zakochałem się w Irence, która pracowała w 105. jako położna – mówi pan Włodzimierz.

– Te 50 lat wytrzymaliśmy bez cichych dni. Ja jestem bardziej despotyczna, mąż – ustępliwy. Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem na zasadzie przeciwieństw – dodaje z uśmiechem pani Irena. – Po tylu latach nadal jest dla mnie miły, czuły i co najważniejsze – opiekuńczy, szczególnie teraz, gdy dopadła mnie ciężka choroba.

50 lat pożycia i więcej obchodzili: Helena i Bronisław Balakowie, Urszula i Jacek Czułakowie,  Janina i Ludwik Cieślikowscy, Maria i Zdzisław Fitznerowie, Eugenia i Zbigniew Górscy, Zofia i Władysław Grzybowscy, Bogumiła i Bronisław Hałasowie, Krystyna i Henryk Janków, Urszula i Kazimierz Jonakowie, Michalina i Czesław Jaroszyńscy, Regina  i Jan Kolesińscy, Janina i Franciszek Kozakowie, Anna i Czesław Matusiakowie, Janina i Stanisław Penkalowie, Krystyna i Stanisław Rusinowie, Irena i Włodzimierz Siemiątkowscy, Helena i Marcin Szoberowie i Teresa i Jan Żarneccy.

Napisz komentarz »