REKLAMA

Kronika policyjna

Napad na skup

Opublikowano 18 października 2019, autor: bj

Przyszedł zapytać o cenę grzybów. Wrócił. Zaatakował schorowaną emerytkę i ukradł kasetkę z pieniędzmi.

W piątek (11.10.), po godz. 17, do skupu prowadzonego przez Marię Sielską (65 l.) z Jasienia przyszedł mężczyzna. Miał jasną bluzę. Z kapturem. – Ten kaptur to zakrywał część twarzy. Podszedł, pytał o cenę podgrzybków – opowiada pani Maria.

Mężczyzna mógł mieć 30-40 lat, był szczupły, niewysoki, poniżej 170 cm wzrostu.

Pani Maria skup ma na tyłach kamienicy przy ul. Lubskiej w Jasieniu. Tak dorabia sobie. – Żeby móc wnukom coś kupić. Do innej pracy się nie nadaję. A tak zarobię parę groszy – tłumaczy M. Sielska.

– Jak zapytał o tę cenę, to mu powiedziałam, żeby zobaczył na tablicy. – tłumaczy pani Maria. Mężczyzna odpowiedział, że wróci z grzybami. – Przyjechali inni klienci. Zostawili grzyby, wzięli zapłatę, odjechali. – Odwróciłam się, żeby odstawić karton na bok. I nagle poczułam pchnięcie. Zobaczyłam, że to jest ten człowiek. Szarpnął za kasetkę i uciekł – opowiada. W kasetce było 1 tys. 450 zł. -To nie moje pieniądze były, tylko powierzone, żebym miała na skupowanie  – martwi się pani Maria.

Dwa napady

Próbowała go gonić. Ale po dwóch operacjach endoprotezy, z kulą, nie miała szans. – Krzyczałam „złodziej, ukradł mi pieniądze”. – dodaje.

Na rabusia w ciemnoniebieskim kabriolecie czekał wspólnik. Prawdopodobnie był to volkswagen golf. – On wskoczył do tego auta i ruszyli. Jednego złapali, ale czy teraz drugi nie przyjdzie? Tamten nie chce nic powiedzieć – pani Maria nie ukrywa strachu.

Nieco ponad 2 lata temu mąż pani Marii, Roman też padł ofiarą napadu. W nocy, przed budynek stróżówki w Jaryszowie, gdzie pracuje podjechało 3 osiłków. Prysnęli gazem w twarz, zarzucili kołdrę na głowę, okradli z telefonów i motoroweru. – Mąż długo się bał do pracy jeździć. Ja też  co chwila patrzę, czy on znowu nie idzie-mówi.

 -Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w sprawie rozboju. Jeden z mężczyzn został zatrzymany. – mówi Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

Każdy, kto posiada jakiś informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z policją.

Napisz komentarz »