REKLAMA

Samorząd

Dyrektorskie przepychanki

Opublikowano 18 października 2019, autor: bj

Jeden wygrał, ale nie wie, czy chce etat. Drugi nie miał szans powalczyć. Kto będzie dyrektorem Szkoły Podstawowej w Sieniawie Żarskiej (gm. Żary)? Decyzji dalej nie ma.

W piątek, 11.10., przed komisją konkursową stanęli dwaj kandydaci do dyrektorskiego fotela, czyli Jarosław Kropski i Arkadiusz Szczepański.

– Zdecydowałem się na kandydowanie pod wpływem żony. Ale to nie jest takie pewne, czy obejmę stanowisko. Tu decydujący wpływ będą miały moje sprawy osobiste – mówi J. Kropski.

A. Szczepański ma inne wątpliwości. Bo z posiedzenia odszedł z kwitkiem.

– Usłyszałem, że moja oferta nie spełnia wymogów formalnych i nie zostałem dopuszczony do konkursu – mówi A. Szczepański.

O co poszło?

– Pani przewodnicząca stwierdziła, że nie złożyłem informacji o złożeniu oświadczenia lustracyjnego. A ja to zrobiłem za pośrednictwem gminy, ale adresatem jest kuratorium i tam ono powinno zostać przekazane – mówi Szczepański. I nie zamierza tego tak zostawić. – Już zwróciłem się do gminy z wnioskiem o ujawnienie regulaminu konkursu. Zaskarżyłem do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego stanowisko komisji, bo nie była to decyzja z pouczeniem, jakie kroki można podjąć

Komisja konkursowa tylko rekomenduje kandydata. Ostateczna decyzja należy do wójta.

– Nie otrzymałem jeszcze protokołu z posiedzenia komisji. Wybór nie jest więc zakończony – mów Leszek Mrożek, wójt.

Poprzedni dyrektor szkoły w Sieniawie zarabiał ok. 7.300 zł miesięcznie.

Napisz komentarz »