REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Wysadzili bankomat

Opublikowano 18 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Złodzieje okradli bankomat w Brzeźnicy. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych, ale eksplozją narobili strat na ok. 100 tys. zł.

Siła wybuchu uszkodziła kilkanaście okien i drzwi, zarówno w oddziale Banku Spółdzielczego, jak i sąsiadującego z nim ośrodka zdrowia. Budynek należy do Urzędu Gminy, więc za wszelkie naprawy i wymiany zapłacą podatnicy.

Złodzieje wiedzieli, kiedy zrobić napad – w nocy z czwartku na piątek, 10/11 października, dzień po doładowaniu bankomatu pieniędzmi. Tyle że – jak ustaliliśmy nieoficjalnie – zasilenie gotówką urządzenia miało wyjątkowo nastąpić dzień później, w piątek. Złodziejom udał się skok, choć musieli zadowolić się kilkoma tysiącami złotych. W bankomacie było ok. 12 tys. zł, ale część pieniędzy została zniszczona w wyniku wybuchu. Do wysadzenia bankomatu złodzieje użyli najprawdopodobniej butli z gazem.

– Eksplozja była tak silna, że bankomat wpadł do środka budynku, rozwalając ścianę działową w rejestracji ośrodka zdrowia – opowiada nasz informator. – Okna są uszkodzone również na piętrze ośrodka.

Policja szuka sprawców.

– Policjanci z żagańskiej komendy oraz komendy wojewódzkiej z różnych pionów, od kryminalnych po techników, zabezpieczyli ślady oraz zapis z monitoringu ? mówi sierż. Arkadiusz Szlachetko, p.o. oficera prasowego żagańskiej policji. – Złodziejom udało się dostać do kasetek z pieniędzmi i zrabować gotówkę z bankomatu.

Wójt Jerzy Adamowicz straty wylicza na ok. 100 tys. zł.

– Zniszczyli 7 okien, 15 par drzwi oraz ścianę wewnętrzną w ośrodku zdrowia – mówi. – Naprawa samej windy to koszt ok. 15 tys. zł. Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości, bankomat ma zostać przeniesiony w inne miejsce. Jeszcze nie wiemy, gdzie.

Napisz komentarz »