Derby dla Budowlanych

Opublikowano 18 października 2019, autor: hakma

12. października, w 11. kolejce klasy okręgowej, Unia Kunice podejmowała na własnym stadionie, w derbach powiatu, Budowlanych Lubsko.

Na ławce trenerskiej zabrakło Jarosława Gada, a zespół poprowadził Rafał Ciesielski.

Już w drugiej minucie drogę do bramki gospodarzy znalazł Marcin Bławuciak i goście objęli prowadzenie. Miejscowi podrażnieni takim obrotem sprawy próbowali się odgryźć i zagrozić bramce Manuela Kowalskiego. Niestety bez powodzenia. Za to 15 minut później wynik na 2:0 dla Budowlanych podwyższył Tymoteusz Dynowski, który chwilę później musiał zejść z boiska i karetka zabrała go szpitala. Młody zawodnik w czasie walki o piłkę doznał kontuzji wargi, którą trzeba było zszyć. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 2:0 dla podopiecznych Stanisława Słobodziana. W drugiej części spotkania śmielej zaatakowali gospodarze. Częściej gościli na polu karnym przeciwnika i stworzyli w końcu sytuacje bramkowe. Budowlani także nie pozostawali dłużni i spotkanie zrobiło się wyrównane. W końcówce meczu kuniczanom zaczęły puszczać nerwy i czerwoną kartkę ujrzał Mariusz Kościesza. Sfrustrowany całą sytuacją, jego brat Przemysław, wziął w końcu ciężar gry na swoje barki i po solowej akcji strzelił kontaktowego gola. Niestety dla miejscowych była to jedynie bramka honorowa, bo sędzia chwilę potem zakończył mecz.

– To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. Pierwsza połowa praktycznie bez histroii. Po stracie bramki niepotrzebnie się cofnęliśmy zamiast atakować. Co się niestety zemściło-powiedział Przemysław Kościesza z Unii Kunice.

Trener Budowlanych nie krył zadowolenia z osiągniętego wyniku i trzech punktów.

-Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu, powinniśmy wykorzystać sytuacje jakie sobie stworzyliśmy i byłoby na pewno spokojniej w końcówce. Niestety tak się nie stało. W drugiej połowie opadliśmy z sił, ale na szczęście udało się wygrać-skomentował Stanisław Słobodzian trener Budowlanych Lubsko.