REKLAMA

Kronika policyjna

Złapali złodzieja

Opublikowano 18 października 2019, autor: mk

Aż 14 zarzutów usłyszał Paweł M. (35 l.) z Żar.

W żarskim sądzie odbyło się (14.10) posiedzenie aresztowe, na którym sąd zajął się sprawą Pawła M. (35 l.) z Żar. Prokuratura oskarża go m.im. o kradzież, rozbój i włamanie, groźby i oszustwa na terenie Żar.  

Złapały go kobiety

Złodziej był poszukiwany przez policję. Podczas patrolu na jego ślad trafiły dwie policjantki.

– Podczas wykonywania czynności służbowych na terenie Żar, policjantki zauważyły poszukiwanego 35-latka. Zatrzymały go – informuje Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji. 

Grasował przez kilka miesięcy

Łupem mężczyzny padały telefony, rowery i elektronarzędzia. Do przestępstw doszło na początku 2019 r. w Żarach. Kolejne udowodnione mu przestępstwa miały miejsce pod koniec wakacji i we wrześniu.

– Podejrzany jest o kradzież trzech rowerów o wartości 3 tys. zł, 2 tys. 500 zł, 2 tys. 900 zł i ośmiu telefonów o wartości od 500 zł do 1000 zł – mówi Rober Brzeziński, prokurator rejonowy w Żarach. – Do tego doszedł zarzut włamania do budynku, gdzie ze strychu wyniósł rowerek dziecięcy. Metoda działania była podobna. Paweł M. przychodził na skate park, prosił o pożyczenie roweru, w zastaw zostawiał telefon. Potem wracał, sprytnie odbierał telefon i natychmiast odjeżdżał rowerem.

Podobnie było z telefonami. W parku prosił o pożyczenie, mówił, że musi pilnie do kogoś zadzwonić i uciekał z łupem.

Paweł M. działał na szkodę kilkunastu osób, straty to ponad 17 tys. zł. Był już karany, może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz »