REKLAMA

Kronika policyjna

Wybuchowa atrapa

Opublikowano 18 października 2019, autor: mk

Kolekcjonerka atrapa na kilka godzin sparaliżowała ruch w pobliżu ulicy Skarbowej w Żarach. W pobliżu garaży znaleziono przedmiot wyglądający jak granat.

W czwartek (10.10), ok. godz. 15  na ulicy Skarbowej w Żarach ogłoszono alarm bombowy. W trawie przy garażach znaleziono granat. Sprawę na policji zgłosił mężczyzna, który zbierał orzechy z rosnącego przy garażach drzewa.

– W trawie zauważyłem coś, co wyglądało jak granat. – relacjonuje pan Piotr – Razem z kolegą zadzwoniliśmy po policję. Przyjechali i ogrodzili teren. – opowiada mężczyzna

Wyglądało groźnie

Na miejsce przyjechali saperzy z Krosna Odrzańskiego.

– Po obejrzeniu zdjęć, jakie przesłała nam policja, wyglądało to dość groźnie- mówi Rafał Turczyniak z 5 patrolu Saperów w Krośnie Odrzańskim. – Obiekt wyglądał jak współczesny granat F1 położony w ten sposób, że przy podjęciu by eksplodował.

Gdy saperzy przyjechali do Żar i zobaczyli granat na żywo, okazało się, że to atrapa.

– Po rozpoznaniu na miejscu, od razu rozpoznałem atrapę, którą można kupić na Allegro. Jednak dla osoby, która nie ma kontaktu z takimi rzeczami, ta atrapa mogła wyglądać jak granat bojowy. – dodał R.Turczyniak, saper.

Saperzy zabrali atrapę, by nie kusiła kolejnych żartownisiów.

Napisz komentarz »