Zmietli rywali z parkietu

Opublikowano 18 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Różnicą aż 20 bramek pokonali żagańscy szczypiorniści drużynę Zewu III Świebodzin w inauguracyjnym meczu Lubuskiej Ligi Młodzików w piłce ręcznej.

Niedzielny pojedynek (13.10.) UKS Czarni Żagań wygrał 36:16. Tylko na początku podopieczni Przemysława Marciniaka mieli problemy z skutecznością. Z minuty na minuty rozkręcali się i do przerwy prowadzili 10 bramkami (15:5). Druga połowa była popisem skuteczności żagańskich szczypiornistów. Bramki dla Czarnych zdobyli: Aleksander Węgier (15), Oliwier Mroczkowski (8), Jakub Kan (7), Paweł Rodenko (5) i Bartosz Kołtonowski (1). Ponadto, w meczu z Zewem zagrali: Szymon Babisz, Dominik Celka, Kacper Grajek, Dominik Olszewski, Kamil Szubert, Igor Tomkiewicz, Michał Zubik i Patryk Wieczorek.