REKLAMA

Kultura, Oświata

Niespodzianka dla nauczycieli

Opublikowano 18 października 2019, autor: mk

Klasa 7 Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach z okazji Dnia Edukacji Narodowej wystawiła przedstawienie, do którego uczniowie sami napisali scenariusz.

Inspiracją dla nich była szkoła i nauczyciele.

– Do występu szykowaliśmy się około dwóch tygodni – mówi Emilia Lubnau, uczennica klasy 7. – Chcieliśmy, aby wszystko wypadło bardzo dobrze. Musieliśmy nauczyć się sporo tekstu – dodaje.

Mogli się rozpoznać

Uczniowie w kabaretowym przedstawieniu przedstawili swoich nauczycieli i ich charakterystyczne cechy.

– Pani dyrektor bardzo lubi szpilki, myślę, że od razu się zorientowała, że to o nią chodzi – mówi Katarzyna Dobosz, uczennica klasy 7.

Uczniowie postanowili też sprawdzić wiedzę swoich nauczycieli. Do quizu, w którym liczyła się nie tylko wiedza, ale i refleks, zostały wywołane trzy nauczycielki. Zostały nagrodzone dyplomami i słodkim upominkiem.

Postarali się

– Jestem bardzo dumna z mojej klasy – mówi Katarzyna Gapińska, wychowawczyni klasy 7. – To są bardzo mądre i zdolne dzieci. Mają wiele talentów, m.in. pisarski – podkreśla. – Przedstawienie odbyło się z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Moim kolegom i koleżankom chciałabym życzyć cierpliwości, uśmiechu na twarzy i wiary w możliwości swoich uczniów

Napisz komentarz »