Porażka za porażką

Opublikowano 18 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Nie udało się wyjazdowe mecze Czarnym Żagań i Piastowi Iłowa, w 11. kolejce IV ligi.

Żaganianie o punkty walczyli w Gorzowie Wlkp. , z jednym z faworytów ligi, Stilonem. Nie zamierzali tanio skóry sprzedać.  Pierwszą połowę zaczęli z przytupem. W 20. minucie prowadzenie Czarnym dał Zbigniew Mastalerz. Stilon wyrównał dopiero tuż przed przerwą, za sprawą Łukasza Maliszewskiego. W drugiej połowie żaganianie popełnili więcej błędów niż rywale. Do siatki trafili Adrian Nowak (53. min) oraz Rafał  Świtaj (81 min), dzięki czemu Stilon wygrał z żaganianami 3:1.

– Gdybyśmy nie stracili w głupi sposób gola „do szatni”, może mecz inaczej by się potoczył. Przy stanie 1:2, próbowaliśmy wyrównać, i straciliśmy kolejnego gola. Chłopacy zostawili 200 procent energii na boisku, nie mam do nich uwag – mówi trener Czarnych, Sebastian Horodyski.

Po tych porażkach Czarni spadli na 12. miejsce w tabeli a Piast – 10. – Stilon wygrał zasłużenie.

Na tarczy z Krosna Odrzańskiego wrócili również piłkarze Piasta Iłowa, którzy z miejscową Tęcza przegrali 2:4. Mecz gospodarze rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, strzelając trzy bramki (Hubert Babicz w 5. min, Oskar Kozakowicz w 18. min, Maciej Żukowski w 30. min). Wprawdzie Piast odpowiedział golami Emmanuela Ohagwu w 40. min oraz Kamila Tutaka w 78. min., ale ostatnie słowo należało do  piłkarzy Tęczy, dla których czwartą bramkę zdobył Przemysław Maciąg w 82. minucie.