REKLAMA

Aktualności, Sport

Jedni dla zdrowia, drudzy – medali

Opublikowano 18 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Blisko 200 osób pobiegła ulicami Szprotawy w 29. Biegu Dziadoszan.

W tym roku organizatorzy przenieśli imprezę ze stadionu przy ul. Sobieskiego, do centrum miasta. Uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle (łącznie 10 km), ulicami Szprotawy. Pobiegli zarówno zawodowcy jak i amatorzy. Jedni dla wyników, drudzy – dla zdrowia.

Zanim odbył się bieg główny, rywalizowali uczniowie szkół z gminy Szprotawa, na krótszym, kilometrowym odcinku.

– Wolałem trasę po bieżni na stadionie, niż ulicami miasta. Ale forma, pogoda i atmosfera dopisały więc jestem zadowolony – mówi Daniel Nowak, uczeń SP Wiechlice, który wygrał bieg w kategorii VII i VIII klas. To był jego czwarty triumf w Biegu Dziadoszan.

W biegu głównym pobiegł weteran, żaganianin Jerzy Warszawski, który pamięta jeszcze tę imprezę z lat 80. – Startowałem w Biegu Dziadoszan ponad 30 lat temu. Wtedy trasa liczyła 17 km i tworzyła pętlę Szprotawa – Małomice – Bobrzany – Szprotawa. Fajnie, że imprezę przeniesiono ze stadionu na ulice miasta. Zabytkowe otoczenie, blokowiska i nierówna droga dodawały atrakcyjności biegowi – mówi Warszawski.

Rywalizację w biegu głównym wygrał Ukrainiec, Pavel Stepanenko. Drugi był szprotawianin, Łukasz Górski. Kolejne czołowe miejsca naszych reprezentantów: 6. Aleksander Wostal, 7. Jarosław Druciarek, 12.Dariusz Siwik (wszyscy – Szprotawa), 14. Martyna Masłowska, 19. Artur Grzywaczyk (oboje Iłowa), 20. Arkadiusz Szlachcikowski (Szprotawa).

Napisz komentarz »