Ikar na kolanach

Opublikowano 18 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy siatkarze odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. W 3. kolejce WKS Sobieski pokonał Ikara Legnica 3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 25:15).

Nie mogło być inaczej, bo Ikar to jedna z najsłabszych drużyn ligi. Choć początek sobotniego pojedynku (12.10.) nie należał do „wojskowych”. Rywale objęli trzypunktowe prowadzenie i miejscowi musieli gonić wynik. Sygnał do odrabiania strat dał kapitan żaganian, Jędrzej Jasnos. Po jego kilku świetnych zagraniach w ataku i asie serwisowym, w 12. minucie na tablicy pojawił się wynik 12:11.

Od tego momentu Sobieski powiększał przewagę i kontrolował rywalizację w tej odsłonie. Pod nieobecność kontuzjowanego Krzysztofa Rykały, dobrze spisywali się zmiennicy: Sebastian Strzałkowski i Igor Assendi. W drugiej i trzeciej partii rywale poprawili grę. W drugim secie „wojskowi” wytrzymali presję, ale w trzecim górą byli legniczanie. Na tablicy pojawił się wynik 2:1, co tylko podrażniło miejscowych. W czwartym secie żaganianie wręcz znokautowali Ikara, wygrywając do 15. A już w najbliższą sobotę, 19 października Sobieskiego czeka trudny mecz w  Wałbrzychu, który w lidze jeszcze nie przegrał.