Derby dla Czarnych

Opublikowano 18 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

W meczu wojewódzkiej ligi juniorów Czarni Żagań pokonali piłkarzy Promienia Żary 3:1.

W niedzielnym spotkaniu (13.10) sąsiadów w tabeli lepiej spisali się żaganianie, którzy zaczęli od mocnego uderzenia. W 7. minucie wynik otworzył Tomasz Jakubas, na 2:0 podwyższył dwadzieścia minut później Mateusz Świnka. Goście odpowiedzieli golem Marcina Mościckiego (58. min), ale ostateczne słowo należało do miejscowych, dla których trzecią bramkę w 70. minucie zdobył David Drozdek dos Santos.

Po tej porażce Promień stracił trzecie miejsce w w tabeli, właśnie na rzecz swojego sąsiada, Czarnych. – Mecze z Promieniem zawsze są dodatkową motywacją dla moich piłkarzy. Dziś zrealizowali przedmeczowe założenia, zagrali odważnie i co najważniejsze, skutecznie – powiedział po spotkaniu trener żaganian, Sebastian Horodyski.

Stawką dla obu drużyn jest awans do ligi makroregionalnej, gdzie występują najlepsze drużyny juniorskie, m.in. Śląsk Wrocław.  Z wojewódzkiej ligi awansują do niej dwa najlepsze zespoły.