Pokonali wicelidera!

Opublikowano 18 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Świetnie spisali się piłkarze Moczynianki Moczyń w meczu 9. kolejki żarsko – żagańskiej klasy A, pokonując 5:3 wicelidera rozgrywek, Spartę Miodnica.

Podopieczni Wojciecha Aksamitowskiego pokazali, że kryzys mają już w lidze i , że jako beniaminek „frycowe już zapłacili”. Sygnał, że ich gra jest coraz lepsza, dali tydzień wcześniej, gromiąc Łużyczankę Lipinki Łużyckie 8:1. W sobotę, 12 października piłkarze Moczynianki pokazali, że potrafią wygrywać nie tylko ze słabeuszami. Ich kolejny rywal na żagańskiej Arenie, Sparta Miodnica to wicelider tabeli, z aspiracjami do awansu do okręgówki.  Pierwsi do siatki trafili goście, po bramce niezawodnego w tym sezonie Błażeja Strugaru, w 12. minucie.  Żaganianie wyrównali po 20. minucie i strzale Piotra Kamińskiego. Prowadzenie 2:1 objęli tuż przed przerwą, po  samobójczym trafieniu Piotra Madei w podbramkowym zamieszaniu. Goście nie załamali się bramką „do szatni”.  W drugiej połowie co chwilę stwarzali zagrożenie pod Moczynianki, która wyprowadzała kontry. Po jednej z nich, w 64. minucie zdobyła bramkę na 3:1. Do siatki trafił Rafał Urbański. Goście strzelili kontaktowego gola trzy minuty później, po akcji Strugaru i mieli kolejne okazje na wyrównanie, ale obrona żaganian spisywała się bez zarzutu.  Przełomowa okazała się akcja z 83 minucie, kiedy to przed polem karnym sfaulowany został Konrad Kicyła. Poszkodowany sam wykonał rzut wolny, zamieniając go na bramkę  pięknym, technicznym strzałem.  Emocje kibiców trzymały do ostatnich sekund. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Sparta za sprawą Jarosława Dychy strzeliła gola na 3:4. Miodniczanie odkryli się, próbowali w doliczonym czasie gry doprowadzić do remisu. Wykorzystali to rywale, dobijając ich piątym golem, którego autorem był Kicyła.

– Myślę, że „frycowe” jako beniaminek już zapłaciliśmy i teraz będzie już tylko lepiej. Cieszy 13 goli w dwóch meczach. W spotkaniu ze Spartą zrealizowali przedmeczowe założenia, zagrali mądrze i konsekwentnie – pochwalił po meczu swoich piłkarzy,  trener Moczynianki, W. Aksamitowski.