REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Rośnie nowe centrum

Opublikowano 11 października 2019, autor: bj

W rejonie trzech ulic – Strzelców, Moniuszki i Lotników, tuż obok ronda 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Żarach – wyrasta nowe centrum handlowe.

Docelowo składać się będzie z dwóch budynków. Jeden z nich już powstaje. O pozwolenie na budowę drugiego inwestor właśnie się stara. Wniosek w tej sprawie wpłynął do Starostwa Powiatowego w Żarach.

Całość przypominać będzie funkcjonujący od kilku lat w Żarach StopShop przy skrzyżowaniu ul. Artylerzystów i Przeładunkowej, czyli centrum handlowe nie będzie miało wspólnego wejścia ani pasażu, a do sklepów klienci wchodzić będą bezpośrednio z parkingu. Podobne będzie też to, że znajdą się tu sklepy znanych sieciówek z branży elektroniki, artykułów dziecięcych, odzieżowej, a nawet sklep zoologiczny. Do tego punkt gastronomiczny i bankomat z wpłatomatem.

Na tyłach budynków znajdą się rampy zewnętrzne, będzie przejście dla pieszych, obszar zieleni, wiata na odpady, a także jezdnie prowadzące do budynków i place manewrowe.

Całość będzie otoczona dużym parkingiem. Przy centrum znajdzie się pierwsze w Żarach miejsce do ładowania aut elektrycznych.

Centrum ma nosić nazwę „A10Park”. Inwestor zrobi od strony ul. Strzelców chodnik, zatokę postojową. Drzewa, które rosną na działce, mają zostać wycięte. Dojazd do centrum będzie możliwy zarówno od strony ul. Strzelców, jak i Moniuszki.

Całość ma być oddana do użytku w sierpniu 2020 r.

Napisz komentarz »