REKLAMA

Kronika policyjna

Z nożem do sklepu

Opublikowano 18 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

– Dawaj. Bilon, złotóweczki!” – zażądał od ekspedientki w sklepie w Żaganiu 26-letni napastnik. Groził, że ją zabije.

Do napadu na sklep z artykułami tytoniowymi i alkoholowymi przy ul. Sportowej w Żaganiu doszło w niedzielę wieczorem (29.09). 26-latek w kominiarce, z nożem kuchennym w ręce, wpadł do środka.

– Dawaj pieniądze. Bilon, złotóweczki! – zażądał od kobiety napastnik, uderzając kilkakrotnie w kasę. Gdy ekspedientka wydała wszystkie drobne, ok. 100 zł, mężczyzna odparł: „Dziękuję bardzo. Nie dzwoń na policję. – Dobra – odparła kobieta.

Sprzedawczyni z obawy o własne życie wyciągnęła kilkaset złotych, które przekazała napastnikowi.

26-latek miał pecha, bo kamery w sklepie zarejestrowały całe zdarzenie. Sprzedawczyni skojarzyła mężczyznę, bo wcześniej  26-latek przyszedł na zwiady do sklepu, pytając ją, czy boi się napadu. Zrobił zakupy, po czym wrócił do środka, ale już zamaskowany. Kobieta rozpoznała go.

– Mimo że napastnik był zamaskowany, kryminalni wytypowali mężczyznę po jego charakterystycznym zachowaniu. 26-letni mieszkaniec Żagania został zatrzymany w tym tygodniu. Odpowie za rozbój przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Grozi mu od 3 do 12 lat. O losie mężczyzny zadecyduje sąd – informuje sierż. Arkadiusz Szlachetko z żagańskiej policji.

Napisz komentarz »