REKLAMA

Wasze sprawy

Wybrali, ale czekają

Opublikowano 11 października 2019, autor: jb

Urszula Słomińska wygrała konkurs na kierownika nowego referatu edukacji, kultury, promocji i działalności gospodarczej w Urzędzie Gminy Żagań.

Była jedyną zgłoszoną kandydatką na to stanowisko.

– Komisja konkursowa wyraziła pozytywną opinię wójtowi, teraz trzeba czekać na jego ruch w sprawie zatrudnienia – mówi Danuta Michalak, sekretarz gminy.

– Ja nie mam nic przeciwko tej kandydaturze, to jest decyzja niepodważalna. Chcemy powołać ten referat jak najszybciej, jeszcze w październiku, problemem jest brak czasu na spotkanie. W tym tygodniu w zasadzie codziennie gdzie indziej świętowaliśmy Dzień Seniora, a musimy się spotkać, żeby omówić wszystkie szczegóły i warunki pracy – mówi wójt Leszek Ochrymczuk.

U. Słomińska czeka także na wyniki wyborów parlamentarnych, w których z ramienia PiS kandyduje do Sejmu. Do tej pory pracuje jako kierownik OHP w Wiechlicach.

W nowym referacie, oprócz kierownika, pracować będą jeszcze trzy osoby.

– To są ci pracownicy urzędu, którzy odpowiadają za prowadzenie działalności gospodarczej, sprzedaż alkoholu, promocję i oczywiście edukację i kulturę. Dla nich nic nie się zmienia, będą po prostu podlegać pod nowy referat – dodaje D. Michalak.

Napisz komentarz »