REKLAMA

Polityka

Skazany za rudą kur…

Opublikowano 11 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Za grożenie śmiercią byłemu burmistrzowi Żagania 24-letni mężczyzma został skazany na 8 miesięcy ograniczenia wolności.

Wyrok w sprawie mieszkańca Żagania zapadł w piątek, 4 października.

– Za zniesławienie funkcjonariusza publicznego oraz kierowanie pod jego adresem gróźb karalnych oskarżony został uznany za winnego. Sąd wymierzył mu karę 8 miesięcy ograniczenia wolności poprzez wykonanie nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin co miesiąc. Wyrok jest nieprawomocny – informuje prezes Sądu Rejonowego w Żaganiu, Michał Wołowicz.

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w ubiegłym roku. Wtedy to, na Facebooku, ówczesny burmistrz Żagania, Daniel Marchewka, został zaatakowany przez internautów. Wpisy jednego z nich bardzo mu się nie spodobały i zgłosił sprawę prokuraturze. Zapewniał, że bał się o swoje życie, gdy przeczytał groźby: „A tego h…ja na ulicę i spalić”, „Podpalcie urząd miasta”,  „Jeb…a ruda k…wa, doj…bać trzeba rudej ku…e”, „J…ać marchewkowego szona szlaufa”, „Zapier… cwela”.

 

Ofiara politycznej nagonki

Post w internecie, pod którym pojawiły się takie komentarze, dotyczył rozbiórki kiosku radnego Piotra Łosia przy ul. Kochanowskiego. Autor wpisu insynuował, że na zamknięciu kiosku bardzo zależało burmistrzowi Marchewce i w ten sposób zemścił się na radnym, który go rozlicza z pracy.

D. Marchewka był na odczytaniu piątkowego wyroku.

– Wyrok sądu jest sprawiedliwy i mądry. Nie chodzi o więzienie, raczej o zastanowienie się nad swoimi czynami – skwitował były burmistrz. – W jakimś sensie, ten młody człowiek był ofiarą sytuacji, ponieważ nie miał pojęcia, że bierze udział w nagonce na mnie.

Napisz komentarz »