REKLAMA

Wasze sprawy

Młynówka w sądzie

Opublikowano 11 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dzierżawcę hostelu Młynówka w Żaganiu spółka Pałac Książęcy pozwała do sądu – o zaległy czynsz w wysokości ok. 40 tys. zł i eksmisję firmy z budynku.

O sprawie pisaliśmy na początku września. Spółka Pałac Książęcy wynajmuje zabytkowy pensjonat przy ul. Żelaznej prywatnemu przedsiębiorcy z Żagania, który od marca nie płaci za jego dzierżawę. Każdego miesiąca dług rośnie o około 8 tys. zł. Na tę kwotę składa się ok. 2.700 zł czynszu, reszta to opłaty za media.

– Mimo kolejnych wezwań do zapłaty oraz zdania lokalu,  dzierżawca do tej pory nie uiścił zaległości ani nie zdał  nam budynku, opróżniając go  ze swoich rzeczy – mówi prezes spółki, Tomasz Hucał. – Próbowaliśmy odebrać Młynówkę, kontrolę w budynku planowała też straż pożarna, ale mężczyzna nie stawił się w danym terminie. W tej sytuacji w najbliższych dniach budynkowi zostaną odcięte media. Jednocześnie skierowaliśmy do sądu dwa pozwy – o zapłatę ok. 40 tys. zł zaległego czynszu oraz eksmisję firmy z lokalu.

Co ciekawe,  w budynku nadal mieszka kilkanaście osób, które płacą za wynajem dzierżawcy Młynówki po kilkaset złotych. Mimo nakazu spółki, mężczyzna nie rozwiązał z nimi umów. Do tej pory też nie rozliczył się ze spółką. Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz »