REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

NA 9 STR. Nasz wspólny sukces

Opublikowano 11 października 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Ochotnicza Straż Pożarna z Lipinek Łużyckich ma nowy wóz strażacki. Gmina kupiła go dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Gmina Lipinki Łużyckie ma nowy wóz strażacki. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, gminie udało się pozyskać aż 600 tys. 641 zł i 92 gr dofinansowania do zakupu wozu strażackiego.

– Czekaliśmy i czekaliśmy, ale w końcu się udało – mówi Michał Morżak, wójt gminy Lipinki Łużyckie. – Gminie byłoby bardzo ciężko kupić samochód z własnych funduszy. Wóz przyjechał do nas w piątek, 4 października, z Kielc.

Będzie bezpieczniej

OSP w Lipinkach jest włączone do Krajowego Systemu Ratownictwa. Aby w nim być, jednostka musi mieć dwa sprawne samochody. Nowy wóz znacząco wpłynie na poziom bezpieczeństwa w gminie. Jest wyposażony tak, jak samochody jednostek zawodowych.

– Dzięki nowemu samochodowi będzie bezpieczniej – mówi wójt. – Chciałbym zaznaczyć, że druhom należą się słowa podziękowania. Pomimo że nie mieli dobrego sprzętu, wspaniale spełniali swoje obowiązki. Zawsze można na nich liczyć. Chciałbym też podziękować radnym, że zgodzili się na przekazanie funduszy na wkład własny do zakupu nowego samochodu dla strażaków. Bardzo się cieszę z nowego wozu. To nasz wspólny sukces – podkreśla M. Morżak

Cieszą się

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipinkach Łużyckich służy 23 czynnych strażaków. W jednostce działa także prężnie  drużyna młodzieżowa, w której jest 22 młodych przyszłych strażaków.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego samochodu – mówi Szymon Jurczyszyn, prezes OSP w Lipinkach Łużyckich. – Wóz jest bardzo dobrze wyposażony. Nigdy nie zawiedliśmy się na naszym starym, ale teraz komfort pracy będzie zupełnie inny – dodaje.

Napisz komentarz »