REKLAMA

Sport

Kado lepsze w derbach

Opublikowano 11 października 2019, autor: hakma

6. października, w derbach powiatu, na stadionie Sparty Grabik spotkały się dwa zespoły, które w tym roku uzyskały awans do okręgówki.

Miejscowa Sparta podejmowała Kado Górzyn. Od początku spotkania podopieczni Karola Widerowskiego zdobyli wyraźną przewagę. Miejscowi nie byli w stanie przeciwstawić się lepiej dysponowanym w tym dniu przeciwnikom. Już do przerwy goście prowadzili 5:0. Co prawda Kado mogło strzelić w drugiej połowie jeszcze drugie tyle, ale pod bramką zawiodziła skuteczność i mecz zakończył się wynikiem 7:1. W drugiej części honorową bramkę dla Spartan zdobył Łukasz Chmielewski.

Strzelcy bramek dla Kado Górzyn: Michał Galik(4), Artur Dąbrowski(2) i Michał Prokopowicz

Opinie po meczu

-Od początku spotkania zdominowaliśmy przeciwnika, do tego szybko strzelone bramki pomogły nam złapać pewność w graniu i w efekcie czego dopisujemy trzy sobie punkty. Mimo wszystko stać nas na lepszą grę, szczególnie w fazie budowania gry musimy być bardziej cierpliwi, bo często zbyt szybko pozbywamy się piłki. Za tydzień ciekawa weryfikacja z liderem rozgrywek, Promieniem Żary-podsumował mecz Karol Widerowski, trener Kado.

-Nasza gra na tle rywala wyglądała słabo…nawet bardzo. Przeciwnik bardziej wybiegany, walczący, zdeterminowany. Naszym problemem zaczyna być już „głowa”, wystarczy stracona bramka i rozsypujemy się całkiem. Musimy zacząć wyciągać w końcu wnioski z popełnianych przez nas błędów. Bo bramki tracimy po szkolnych błędach. Mam nadzieję, że chłopcy się podniosą, bo musimy jakieś punkciki zdobyć-stwierdził Piotr Kuś, trener Sparty Grabik.

SPARTA GRABIK

Tomasz Flaga, Łukasz Lis (25 Grzegorz Kopernicki `), Marcin Kędzierski, Patryk Twardowski, Piotr Kuś, Krzysztof Kiełpiński, Robert Jurec, Ryszard Grzebyk, Bartłomiej Gronkowski, Jakub Góra (57` Patryk Chudziak), Łukasz Chmielewski.

Trener Piotr Kuś

LZS KADO GÓRZYN

Radosław Dąbrowski, Piotr Błądek, Artur Dąbrowski, Michał Dyderski (75` Mikołaj Lewicki), Michał Galik, Mateusz Lewandowski (55` Szymon Tymczy), Erwin Mróz, Remigiusz Nowak, Patryk Poprawski (75` Tomasz Apanowicz), Michał Prokopowicz (70` Marcin Pietras), Robert Semczyszyn

Trener Karol Widerowski

Napisz komentarz »