REKLAMA

Sport

Zembol wygrał!

Opublikowano 11 października 2019, autor: hakma

W sobotę, 5 października reprezentant Żarskiego Klubu Sportów Walki Maciej „Zembol” Zembik stoczył kolejną walkę zawodową na zasadach K1, na MFC 16 Makowski Fighting Chapionship III Memoriał Dawida Mory.

Maciej Zembik do walki przygotowywał się od 10 tygodni i ciężka praca się opłaciła, bo nie dał swojemu przeciwnikowi żadnych szans. Żaranin wygrał jednogłośnie na punkty z Tomasem Drabikiem ze Słowacji. Była to najlepsza walka gali.

– Z mojej perspektywy walka wyglądała na wyrównaną. W drugiej rudzie uderzyłem go bardzo mocno po tułowiu i już wtedy widziałem jak odbiera mu to tlen. W zasadzie od tego momentu poczułem kontrolę nad walką. Uważam, że w miarę słuchałem poleceń narożnika, a szczytowa forma pozwoliła mi wykonywać polecenia trenera. Ze względu na kontuzje musiałem troszkę walczyć z chłodną głową i uważać-skomentował swoje zwycięstwo Maciej Zembik.-Bardzo się cieszę, bo to były litry potu, mnóstwo wyrzeczeń i wyniszczające kontuzje, ale kibice pod ringiem, podniesiona rękę ku górze – tego nikt mi nie zabierze, na zawsze zostanie ze mną.

Żaranina w zawodowym ringu zobaczymy dopiero w grudniu.

Napisz komentarz »