REKLAMA

Kronika policyjna

Wypadek na pasach

Opublikowano 11 października 2019, autor: bj

Przyczyną korków, które sparaliżowały we wtorek rano (8.10.) centrum Żar, był wypadek na al. Jana Pawła II. 54-letni mężczyzna został potrącony na pasach, po których nie wolno chodzić.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, jaki wydarzył się przed godz. 7 rano na pasach przy al. Jana Pawła II w Żarach, z rejonie skrzyżowania z ul. Parkową.

– Doszło tam do potrącenia pieszego, 54-letniego mężczyzny, mieszkańca Żar, przez renault master. Za jego kółkiem siedział 62-latek – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Na miejsce dotarły dwa zastępy strażaków z Żar.

– Do czasu przybycia policji zabezpieczaliśmy teren. Pierwszej pomocy poszkodowanej osobie udzielała załoga karetki – informuje asp. Paweł Brela z Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Pieszy w ciężkim stanie został zabrany na żarski SOR.

Nie było go widać

– Pacjent trafił na SOR z urazem głowy i szyi. Wykonana została tomografia komputerowa kręgosłupa, głowy i klatki piersiowej, a także USG brzucha. Po opatrzeniu ran, został przeniesiony na OIOM  -informuje Deniz Mrozik, rzeczniczka 105. Szpitala Wojskowego w Żarach.

Jak się okazuje, mężczyzna sam mógł przyczynić się do wypadku.

– Poszkodowany przebiegał przez przejście dla pieszych. Jest ono zamknięte, zostało oznaczone znakiem zakazu ruchu pieszych – zastrzega A. Berestecka.

Świadkowie mówią, że mężczyzna był słabo widoczny.

– Nawet ratownicy z pogotowia to potwierdzali. Niestety, o elementach odblaskowych powinniśmy pamiętać nawet wówczas, gdy poruszamy się w terenie zabudowanym – dodaje D. Mrozik.

Kierowca był trzeźwy. Na miejscu wypadku czynności wykonywał również biegły z zakresu  wypadków drogowych. Przez kilka godzin droga była zamknięta, policjanci kierowali auta w stronę ul. Parkowej.

Napisz komentarz »