REKLAMA

Sport

Kolejna przegrana „Wojskowych”

Opublikowano 11 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Drugą porażkę z rzędu zanotowali siatkarze WKS-u Sobieski Żagań. Tym razem ulegli 1:3 w Bielawie, miejscowej Bielawiance.

„Wojskowi” przegrali po emocjonującej walce (24:26, 25:21, 22:25, 20:25).

– O ile, w pierwszym meczu nie wyszedł nam jego początek, o tyle, w Bielawie dwa pierwsze sety zagraliśmy z zębem – mówi trener żaganian, Krzysztof Dobek. – Szkoda pierwszego seta, w którym przez długi czas prowadziliśmy. Rywale dopadli nas w końcówce, w nasze szeregi wkradła się nerwowość. Przegraliśmy na przewagi. Szybko jednak wyrównaliśmy stan gry, w drugim secie. Niestety, w kolejnych odsłonach wyraźnie  brakowało na parkiecie naszego najlepszego atakującego, kontuzjowanego Krzyśka Rykały. To zawodnik z I ligi, kluczowy w naszym zespole. Godnie próbował go zastąpić Sebastian Strzałkowski. Druga porażka po walce na przewagi. Szkoda. Na pewno nie czas jeszcze na nerwowe ruchy. Ciągle pracujemy nad zgraniem, optymalnym ustawieniem.

Tyle trener. W najbliższą sobotę, w żagańskiej Arenie Sobieski podejmie w 3. kolejce drużynę Ikara Legnica. Na papierze to najsłabszy zespół ligi, tyle, że w Nowej Soli z faworyzowaną Astrą pokazał charakter. – Na pewno legniczanie nie przyjadą do Żagania oddać nam łatwo punkty. Nie położą się na parkiecie, będą walczyć o pierwszą wygraną w lidze, tak jak my – mówi K. Dobek. – Tu już nie ma miejsca na żarty, musimy przełamać się i wygrać za trzy punkty.

Początek spotkania w hali Arena – godz. 17.00.

Napisz komentarz »