Strugaru – szoł

Opublikowano 11 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Już 15 goli strzelił w żarsko – żagańskiej klasie A, Błażej Strugaru. Ostatnie trzy trafienia zaliczył w sobotnim meczu (5.10.) Sparty Miodnica z KP Tomaszowo, wygranym przez gospodarzy 4:0.

Piłkarze Sparty bardzo szybko chcieli rozstrzygnąć spotkanie z KP,  podrażnieni porażką sprzed tygodnia, z liderem tabeli w Łęknicy. Od pierwszych minut rzucili się do ataku na bramkę gości z Tomaszowa. Efektem był gol Błażeja Strugaru w 20. minucie, po składnej akcji całego zespołu. Najskuteczniejszy zawodnik Sparty (już 15 goli w sezonie) trafił do siatki jeszcze dwa razy, w 76 i 80. minucie. Bramek mógł zdobyć więcej, gdyby wykorzystał rzut karny, w 63. minucie. Oddał jednak zbyt słaby strzał i bramkarz KP, Przemysław Leńczuk obronił uderzenie z jedenastki.  Czwarte trafienie dla Miodnicy zaliczył Jacek Toczka (w 37. minucie).  Obie drużyny zagrały w osłabieniu. W szeregach KP brakowało połowy składu. Z różnych powodów nie mogli zagrać: najskuteczniejszy zawodnik Tomaszowa,Paweł Micek, Patryk Sawicki, Kacper Pawlak, Łukasz Chabiniak, Maciej Siembida i Marcin Matczak.

– Każda z drużyn ma swoje cele.  Trudno postawić się tak mocnej drużynie jak Sparta, w tak okrojonym składzie, jaki dzisiaj mogliśmy wystawić – mówi Mariusz Krugły, wiceprezes KP Tomaszowo. – Mieliśmy dwie sytuacje, w których zawodnicy byli sam na sam z bramkarzem, ale ich nie potrafiliśmy wykorzystać.