Remis na przełamanie

Opublikowano 11 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Po dwóch porażkach z rzędu Czarni Żagań wywalczyli punkt z Syreną Zbąszynek. Niedosyt pozostał, ale trener widzi pozytywy w grze swoich piłkarzy.

W sobotę, 5 października Czarni podejmowali kolejny zespół z dołu tabeli. Po dwóch wpadkach z rzędu i bolesnej  porażce 1:4 w Krośnie Odrzańskim, żaganianie zaprezentowali się o niebo lepiej i zdobyli w końcu punkt. Osłabieni brakiem Marcina Jankowskiego nie potrafili jednak trafić do siatki w pierwszej połowie, choć stworzyli sobie więcej okazji. Nieliczni kibice, którzy przyszli na Arenę w nadziei na przełamanie Czarnych, nie mieli tęgich min, gdy w 50. minucie prowadzenie 1:0 dał gościom Paweł Dulat,wykorzystując niefrasobliwość obrony Czarnych i wykorzystując sytuację sam na sam z Łukaszem Kulikiem. Na szczęście, Syrena nie cieszyła się długo z prowadzenia. Żagańskich napastników wyręczył obrońca Kacper Kuleczka, który w 56. minucie wykorzystał dośrodkowanie Wojciecha Wypycha z rzutu rożnego, głową posyłając piłkę do siatki. Choć obie drużyny stworzyły sobie jeszcze sytuacji na kolejne, bramki już nie padły. Najlepszą okazję w 89. minucie miał Dulat, ale z najbliższej odległości strzelił prosto w Kulika. Żagańscy kibice mogli odetchnąć z ulgą.

Trener Czarnych, Sebastian Horodyski przyznaje, że po ostatnich słabych meczach, przeprowadził „męską rozmowę” z piłkarzami.  – Niektóre mecze, jak ten w Krośnie Odrzańskim przegraliśmy w głowach. Spotkanie z Syreną wyglądało już znacznie lepiej – mówi Horodyski. – Oczywiście, są jeszcze błędy do wyeliminowania, ale wierzę, że będzie już tylko lepiej. Jak się nie wygrywa, to trzeba zremisować. Dziś ten remis jest dla nas cenny, bo rywale też mieli okazje na 2:1 i mogli wygrać. Wierzę, że gdy Marcin Jankowski wróci ze szkolenia służbowego, odzyskamy skuteczność.

W sobotę, w barwach Czarnych zadebiutował Cezary Rewaj, wychowanek żarskiego Promienia, który ostatnio grał w Akademii Piłkarskiej Profi Andrzeja Niedzielana, w Krakowie.

– Nowy piłkarz na pewno zwiększy rywalizację o miejsce w składzie, co powinno przełożyć się na lepszą grę i wyniki – dodaje szkoleniowiec żaganian.

W najbliższej kolejce Czarnych czeka trudna przeprawa. W sobotę, 12.10. zagrają w Gorzowie z czwartym w tabeli Stilonem.