REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Przedwyborcze cuda

Opublikowano 04 października 2019, autor: A. Wach

Okres przedwyborczy to czas cudów. Ulice zaczynają płynąć miodem. Szkoły otwierają się jak grzyby po deszczu. Nawet te już dawno otwarte! A żądni władzy tną wstęgi. Dziś lepiej, niż za Gierka.

Niebywałe szczęście spotkało uczniów Szkoły Podstawowej w Iłowie. Po kilku miesiącach użytkowania ich szkoła została w końcu… otwarta!

Kolejka po nożyczki

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iłowej już w zeszłym roku szkolnym, w marcu, cieszyły się z nowego skrzydła budynku. W każdej z sześciu nowych klas odbywały się już lekcje, na których dzieci pisały kartkówki i odpowiadały przed tablicą. Iłowa to jednak miasto cudów. W poniedziałek (30.09) nowe skrzydło oddano do użytku! I to z jaką pompą! Chętnych do przecięcia wstęgi było wielu. I tak za nożyczki chwycili: Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej, Waldemar Sługocki, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego, Marek Kamiński, dyrektor departamentu programów regionalnych Urzędu Marszałkowskiego i sama dyrektorka szkoły, Beata Laskowska-Trzeciak.

Sukces ma wielu ojców. Któż by nie chciał chwalić się szkołą wartą 3 mln 734 tys. zł? To i trzy razy można otwierać.

Kraina miodu

Już niedługo Żagań przestanie być pancerną stolicą Polski, a zacznie być… miodową. Ulicami, zamiast deszczówki po ulewie, popłynie zdrowy i pożywny miodek. Tylko czekać, aż w Żaganiu pojawią się niedźwiedzie, a przynajmniej drużyna Kubusia Puchatka, największego fana miodku. W środę (2.10) w żagańskim starostwie pojawił się Stanisław Tomczyszyn, póki co wicemarszałek województwa lubuskiego, kandydat PSL do Sejmu. I objawił nowinę, że Żagań dostanie 200 tys. zł, by posadzić drzewa miododajne. Kasztanami, lipami, wierzbami i klonami obsadzi Żagań kandydat Tomczyszyn. Taki słodziak!

Napisz komentarz »