REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Czy oni czekają, aż ktoś tu zginie?

Opublikowano 04 października 2019, autor: bj

Jedna dokumentacja poszła do kosza, a teraz mieszkańcy Mirostowic Dolnych boją się, że druga też tam trafi. Mają już dość obietnic, że w ich wsi powstanie chodnik.

Chodnika wzdłuż ponad 2-kilometrowej drogi mieszkańcy Mirostowic Dolnych nie mogą się doczekać od lat. A wciąż proszą. Zbigniew Witka, sołtys wsi, wspomina, że w tej sprawie u starosty był na początku roku. Droga należy bowiem do powiatu.

– Usłyszałem, że będą myśleć, że może będą to robić etapami. A my walczymy o chodnik od 2006 roku i jeszcze ani jednego kawałka nie zrobili. Jedna dokumentacja się przeterminowała, zaraz druga straci ważność. Kosztowała jakieś 100 tys. zł. A przecież to są publiczne pieniądze – argumentuje. I dodaje: – Czterech starostów już zaliczyłem. Począwszy od pana Skobelskiego, przez pana Cieślaka. Kolejny, czyli pan Dudojć, na zebraniu w zeszłym roku obiecywał, że w 2019 to już na pewno powiat chodnik nam wybuduje. Teraz, gdy poszedłem do starosty, usłyszałem, że oni musieli dużo do oświaty dołożyć. I że w przyszłym roku będzie ciężko, więc nie wiadomo, jak to będzie – mówi Z.Witka.

Skaczą do rowu

– Mam mnóstwo sygnałów od rodziców dzieci, które pieszo chodzą do szkoły. Zdarzają się sytuacje, że gdy z obu kierunków jadą auta i jedno wyprzedza rowerzystę, to dzieciaki z drogi uciekają do rowu – mówi Wojciech Mielniczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mirostowicach Dolnych.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 446

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »