REKLAMA

Komunikacja

Doczekamy się autostrady

Opublikowano 04 października 2019, autor: bj

Kilka lat potrwa przebudowa autostrady pomiędzy Olszyną a węzłem Golnice (zjazd na Bolesławiec). Roboty zaczną się wiosną.

Decyzję, kto wyremontuje pierwsze 22 kilometry autostrady pomiędzy Olszyną w kierunku Bolesławca podjęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przebudowany zostanie fragment w rejonie zjazdu na Królów (ponad kilometr za węzłem, który po przebudowie nazywał się będzie Żary Zachód) do miejsca blisko 4 km przed węzłem Iłowa. Zajmie się tym konsorcjum firm – Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. (lider) oraz Mirbud S.A. (partner). Ich oferta opiewa na kwotę 254 mln 146 tys. 400 zł. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana pod koniec grudnia. Łopatę firma wbije najpewniej po 15 marca. Planowane zakończenie prac to 2022 rok.

– Okres pomiędzy 15 grudnia a 15 marca jest wyłączony z uwagi na zimę. Oczywiście wykonawca może rozpocząć prace wcześniej, ale nie musi. To już jest jego decyzja, zapewne uzależniona od aury. Zazwyczaj jednak firmy wykorzystują ten czas na przygotowanie bazy, biura, sprzętu – mówi Marek Pilaczyński z GDDKiA  w Zielonej Górze.

Planowane zakończenie jest na koniec 2022.

Obecnie trwa przetarg na odcinek od granicy do rejonu węzła Królów. Otwarcie ofert nastąpi 8.11.

Przebudowa ponad 70 km zdewastowanej betonówki, która pamięta lata 30. ub. wieku, od Olszyny do węzła Golnice, kosztować ma ponad miliard złotych.

 

 

 

Napisz komentarz »