Krono jak zwykle

Opublikowano 04 października 2019, autor: hakma

W niedzielny wieczór, 29 września, wszyscy kibice spragnieni koszykówki mogli w końcu obejrzeć swoich idoli na parkiecie.

Wszystkich przybyłych w drzwiach hali przy ulicy Okrzei witał Rycerz z Twierdzy, czyli nowa maskota klubu. Koszykarze mecz zaczęli bardzo dobrze. Mimo braku Mariusza Matczaka, który miał obowiązki w pracy, świetnie dawali sobie radę i po pierwszej kwarcie prowadzili siedmioma punktami. Bardzo dobrze do drużyny wprowadził się Jakub Der, dzielnie sekundował mu stary-nowy Michał Kępiński, a nad wszystkim czuwał kapitan-Darek Kalinowski, który powoli wraca po kontuzji do rytmu meczowego. Druga kwarta to także lekka przewaga podopiecznych Łukasza Rubczyńskiego, którzy do wywalczonej przewagi dołożyli jeszcze 4 oczka.

Dramatyczna druga połowa

Po pierwszej połowie wydawało się, że będzie to znów spacerek dla żaran, jednak po przerwie goście się obudzili i w końcu zaczęli skutecznie rzucać, czym napędzili strachu gospodarzom, którzy myśleli, że są już w ogródku i witają się z gąską. Goście doszli miejscowych, a pod koniec spotkania wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie i zrobiło się ciekawie. W ostatnich dwóch minutach sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i kibice mieli to, co zawsze jest smaczkiem na każdym meczu, czyli emocjonującą końcówkę. Po dramatycznych ostatnich 10 sekundach meczu i trójce, a następnie osobistych Małachowskiego, BC Swiss Krono wygrało pierwszy mecz w tym sezonie, 82:77.

-To był bardzo trudny mecz. Obawiałem się tej drużyny, bo wiedziałem, że się wzmocniła pierwszoligowymi zawodnikami. Ale na szczęście zespół, dał radę, choć w końcówce goście nas doszli, a nawet wyszli na prowadzenie. Dzięki doświadczeniu udało nam się wygrać. Cieszy mnie, że dobrze do zespołu weszło trzech nowych zawodników: Kuba Der, Michał Kępiński i Wojtek Dymiński.-podsumował Łukasz Rubczyński, trener BC Swiss Krono.

Basket Club Swiss Krono Żary – Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 82:77 (20:13, 21:17, 17:27, 24:20)