Determinacja lidera

Opublikowano 04 października 2019, autor: hakma

W meczu na szczycie klasy okręgowej dotychczasowy lider, Promień Żary, wygrał z drugą drużyną w tabeli, Arką Nowa Sól, 3:1 i powiększył przewagę nad resztą stawki.

Od początku mecz ułożył się po myśli podopiecznych Łukasza Czyżyka i licznie zgromadzonej publiczności. Szybko, bo już w 4 minucie, strzelona bramka przez Dominika Nikoliszyna, dała miejscowym trochę luzu w grze. Grali odważnie i co rusz zapędzali się pod bramkę Alana Stankiewicza. Po jednej z takich akcji, sam na sam, z bramkarzem gości znalazł się pomocnik żaran Piotr Czarnota. Adrian Stankiewicz, mimo próby pościgu za zawodnikiem gospodarzy, nie zdołał go dogonić i musiał przekroczyć przepisy, łapiąc go za koszulkę, za co otrzymał czerwoną kartkę. Tak więc od 18. minuty Promień grał w przewadze, którą skrzętnie wykorzystał. Najpierw zrobił to w 28. minucie strzelec pierwszej bramki, a 4 minuty później trzeciego gola dołożył Marek Wolak. Promień na przerwę schodził z zasłużonym prowadzeniem, bo Arka w pierwszej części ani razu nie zagroziła bramce Tomasza Kowalczyka.

Inna druga połowa

Inaczej sprawy miał się w drugiej odsłonie spotkania. Goście po reprymendzie w szatni, wzięli się ostro do roboty i przycisnęli miejscowych. Podopieczni Mieczysława Sobczaka stworzyli wiele sytuacji podbramkowych, ale żadnej nie potrafili wykorzystać, niemiłosiernie pudłując. Przez pierwsze 30 minut gry zawodnicy Promienia sporadycznie przechodzili linię środkową boiska, broniąc swojej bramki, jak przy oblężeniu Częstochowy. Jednak w ostatnich 10 minutach gra się wyrównała. Gospodarze zaczęli kontratakować i mogli podwyższyć wynik spotkania, ale dobrze w bramce spisywał się Alan Stankiewicz. Gdy wszyscy sądzili, że mecz zakończy się wynikiem z pierwszej połowy, w ostatniej akcji meczu, już w doliczonym czasie, Adam Pojnar zdobył honorowego gola dla Arki, ustalając rezultat spotkania na 3:1.

? Pierwszą połowę przespaliśmy, popełniając błędy, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. W drugiej połowie zmieniliśmy nastawienie. Staraliśmy się utrzymywać przy piłce, stwarzając kilka sytuacji podbramkowych. Taktyką na mecz z Promieniem miała polegać na grze piłką i utrzymanie się przy piłce. Rywal bardzo mocno zdeterminowany i pod tym względem zasłużył na wygraną-powiedział Mieczysław Sobczak, trener, Arki Nowa Sól

? Z pewnością dwie różne połowy. W pierwszej połowie wszystko ustawiła czerwona kartka, gra z przewagą i strzelone bramki. Druga połowa słabsza i w konsekwencji stracona bramka. Będę musiał chłopaków uczulić, aby nigdy tak druga połowa nie wyglądała, jak dzisiaj. 3:1 z Arką to wynik, który przed meczem wziąłbym w ciemno. Arka przyjechała tutaj po zwycięstwo. Mecz na szczycie. Bardzo ciekawy, otwarty i dużo sytuacji podbramkowych. Cieszy wygrana i w dalszym ciągu pozycja lidera. Zagrało dzisiaj dużo młodych zmienników. Bardzo dobre wejście Michała Chabiniaka, który stworzył trzy sytuacje podbramkowe, w tym jedną stuprocentową. Młodzi zawodnicy powoli się wdrażają i pewnie już niedługo będą pukać do drzwi pierwszego składu zespołu- skomentował Łukasz Czyżyk, trener, Promienia Żary.