REKLAMA

Polityka

Zmiany w urzędzie

Opublikowano 04 października 2019, autor: jb

Na emeryturę przeszedł wieloletni inspektor ds. oświaty Urzędu Gminy w Żaganiu.

Jan Broszczuk na emeryturę przeszedł wraz z końcem września. W Urzędzie Gminy w Żaganiu pracował blisko 25 lat.

– Dziękuję wszystkim za współpracę, teraz trzeba się będzie przyzwyczaić do nowego życia – mówił podczas pożegnania na sesji, 30.09. I dodał: – Mówią, że emeryt dużo może, ale nic nie musi, teraz będę mógł sprawdzić, jak to jest.

Dużo pracy

Nie jest to  jedyna zmiana dotycząca oświaty w gminie. W połowie października ruszy nowy, samodzielny referat edukacji, kultury, promocji i działalności gospodarczej. Gmina ogłosiła już konkurs na stanowisko kierownika, powinien zostać rozstrzygnięty w przyszłym tygodniu.

– U nas w oświacie wiele się dzieje. Nie mamy już zajęć szkolnych w Trzebowie i Dzietrzychowicach, musimy myśleć, jak poprawić naszą kondycję finansową. Jednocześnie w przyszłym roku ruszamy ze żłobkiem w Bożnowie, prowadzimy nowy oddział przedszkolny dla najmłodszych. Pracy jest sporo – tłumaczy zmiany wójt Leszek Ochrymczuk. Powstanie zatem nowy referat, a oprócz nowego kierownika, zostaną przeniesieni do niego dotychczasowi pracownicy urzędu, którzy odpowiadają za oświatę, promocję, kulturę i działalność gospodarczą.

Napisz komentarz »