Rozstrzelali Łużyczankę

Opublikowano 04 października 2019, autor: Piotr Piotrowski

Ostry trening strzelecki urządzili sobie piłkarze KP Tomaszowo w meczu z Łużyczanką Lipinki Łużyckie, w 7. kolejce żarsko – żagańskiej klasy A. W sobotę, 28.09. rozgromili rywali aż 6:1.

Łużyczance nie idzie w tym sezonie. W siedmiu meczach straciła aż 25 goli, zdobywając tylko dwa punkty. Zupełnie inne nastroje  w obozie z Tomaszowa. Piłkarze KP w poprzedniej kolejce urwali punkt silnej Granicy  Żarki Wielkie i to na jej terenie. W sobotę, 28.09. piłkarze z Tomaszowa nie dali najmniejszych szans rywalom. Kanonadę rozpoczął w 20. minucie Marcin Matczak. Na 2:0 podwyższył osiem minut później Łukasz Chabiniak. Nadzieje gości na jakikolwiek dobry wynik rozwiał po przerwie Paweł Micek. Na 4:0 podwyższył Maciej Siembida, w 58 minucie. Honorowe trafienie dla gości zaliczył w 73. minucie Adrian Rynkiewicz. Na 5:1 dwie minuty później podwyższył Cezary Jakubski a wynik ustalił w 82. minucie Jakub Stencel.  Dzięki temu zwycięstwu KP awansował na siódme miejsce w tabeli.