REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Park dopiero wiosną?

Opublikowano 27 września 2019, autor: mk

Będzie luksusowo, ale… trzeba będzie jeszcze poczekać na przejażdżki kajakiem w centrum Żar. Park przy al. Jana Pawła II będzie gotowy najwcześniej wiosną przyszłego roku.

Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek firmy Kreator o przedłużenie terminu na wykonanie remontu parku przy al. Jana Pawła II. Według pierwotnych planów, miał być gotowy już jesienią. Firma Kreator, ze względu na trudności techniczne, jakie napotkała w ziemi, nie była w stanie wywiązać się z terminu.

– Wpłynął wniosek, który jest przez nas analizowany. Myślę jednak, że realnym terminem oddania parku do użytku jest wiosna przyszłego roku – nie pozostawia złudzeń Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar.

Remont za miliony

Przebudowa części żarskiego parku przy al. Jana Pawła II kosztuje ponad 7 mln zł. W ramach inwestycji remontowana jest Błękitna Brama. W parku powstaje też staw, którego powierzchnia ma wystarczyć do tego, by udało się pływać tam kajakami. Obok stawu stanie specjalna wiata z wypożyczalnią kajaków. Odbudowany ma być również domek na Wzgórzu Winnym, do którego z dwóch stron wybudowano już schody. W parku powstały już ścieżki, wzdłuż których posadzono pierwsze drzewa i żywopłoty. Park zyska także ogólnodostępną toaletę. Zanim ruszył remont, w parku wycięto kilkadziesiąt drzew.

Napisz komentarz »