REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Młodzież trzeba wychować

Opublikowano 27 września 2019, autor: mk

Przekonuje żarski radny Tadeusz Płóciennik, który zażądał od urzędników, by poświęcili uwagę temu, jak młodzież spędza wolny czas i zwiększyli liczbę patroli w mieście.

Skatepark przy ulicy Chopina cieszy się popularnością wśród młodzieży. Niestety, częściej przypomina pobojowisko niż miejsce zabawy. Porozbijane butelki, wulgaryzmy wysmarowane sprayem na rampach. Taki widok to nic nowego dla mieszkańców osiedla muzyków.

– Przesiadują tu nocami, puszczają głośno muzykę – skarży się pani Danuta, mieszkanka osiedla. – Kiedy idę z wnukiem na plac zabaw, najpierw sprzątam butelki.

Trzeba ich wychować

Tadeusz Płóciennik, żarski radny, złożył w tej sprawie interpelację. Wnioskował w niej, by urzędnicy więcej uwagi poświęcili temu, jak wychowywana jest młodzież i jak spędza wolny czas.

– Czasy są takie, że młodzież ma tylko prawa, a nie ma obowiązków – mówi radny. – Trzeba im pokazać, co wolno, a czego nie. Im nie jest straszne grożenie palcem. Uważam, że powinniśmy zrobić wszystko, by wywołać u nich refleksję nad swoim zachowaniem. Jeżeli ktoś coś zniszczył, to powinien to naprawić – przekonuje radny.

Radny otrzymał pisemną odpowiedź na swoją interpelację.

– Jest dość enigmatyczna – komentuje T. Płóciennik. – Ma być zwiększona liczba patroli. Będę chciał urzędników z tego rozliczyć. Bacznie będę się tym patrolom przyglądać. Mam wiele sygnałów od mieszkańców o tym, co dzieje się w mieście z młodzieżą. Wszyscy wiedzą, kto jest odpowiedzialny za wandalizm, ale ludzie boją się mówić. Ja na pewno tego nie zostawię – deklaruje T. Płóciennik.

Napisz komentarz »