REKLAMA

Gospodarka

Na lampy i imprezy

Opublikowano 27 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Brzeźnicy zdecydowali, na co wydadzą przyszłoroczny fundusz sołecki.

Na zebraniu w środę (25.09.) rada sołecka, za aprobatą mieszkańców, zdecydowała, że z kwoty 45 tys. 529 zł na imprezy pójdzie 8 tys. zł, reszta na inwestycje. I tak, po 15 tys. zł wieś chce przeznaczyć na montaż lamp na ul. Nadbrzeżnej oraz projekt techniczny oświetlenia ul. Wędkarskiej, a 7 tys. 529 zł – na budowę wiaty między sceną a boiskiem piłkarskim.

Z kolei imprezy mają być dwie – jedna z okazji Dnia Seniora, druga  – dla dzieci, na zakończenie lata.

– Na papierze mamy 45 tys. zł, ale znając sytuację finansową gminy, tyle na pewno nie dostaniemy. W ubiegłym roku mieliśmy zaplanowane 53 tys. zł, a dostaliśmy tylko 13 tys. zł – oznajmił sołtys Brzeźnicy, Aleksander Zielonka.

Ale oczekiwania mieszkańców są większe. Obecni na zebraniu piłkarze Zorzy Brzeźnica prosili o budowę sanitariatów w szatni przy boisku.

– Jest nam wstyd, gdy gościmy przyjezdne drużyny, szczególnie dziecięce. Mamy dwie prowizoryczne toalety – mówił Arkadiusz Irski, działacz i piłkarz Zorzy, prosząc o 5 tys. zł.

– Złóżcie wniosek do wójta z co najmniej 15 podpisami. Od ręki tego nie da się zrobić, musi być projekt, decyzja o warunkach zabudowy – odparła sekretarz gminy, Danuta Roszak.

– Co z budową nowej świetlicy we wsi? – pytał Mirosław Biały.

– Inwestycja jest na etapie projektu – usłyszał od D. Roszak.

Napisz komentarz »