REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Zawinił i zwiał

Opublikowano 27 września 2019, autor: bj

Volkswagen i seat jadące od Żar w stronę autostrady zderzyły się po tym, jak z naprzeciwka na trzeciego wyprzedzał mercedes. Winowajca zwiał.

Do wypadku doszło tuż za Olbrachtowem w kierunku do autostrady, niemal w samo południe, w poniedziałek, 23.09. Z Żar jechał volkswagen golf prowadzony przez 29-letniego mężczyznę. Za nim seatem toledo jechała 41-letnia kobieta z dwójką pasażerów.

Z naprzeciwka jechał rowerzysta, a także kilka aut. Nagle zza nich wyjechał mercedes. Zaczął wyprzedzać.

– To był sportowy model, w srebrnym kolorze. Na lubińskich numerach. Wyprzedzał w ostatniej chwili. Volkswagen, żeby uniknąć czołowego zderzenia, musiał ostro hamować. Ta pani z seata już nie zdążyła i wjechała w jego tył. A kierowca mercedesa nawet nie zwolnił, tylko natychmiast odjechał – opowiada świadek, mężczyzna jadący rowerem.

– Według świadków, mercedes zmusił jadących z przeciwnego kierunku do gwałtownego hamowania i zjechania do zewnętrznej krawędzi jezdni. Musieli tak zrobić, by uniknąć zderzenia. Kobieta kierująca seatem toledo uderzyła w tył volkswagena golfa – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Na miejscu pojawiła się karetka i 2 zastępy strażaków z Żar.

– Pasażerka seata uskarżała się ogólnie na ból – informuje bryg. Grzegorz Lisik, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

68-latka została zabrana na SOR 105 Szpitala Wojskowego. Odniosła niegroźne obrażenia.

Kierowcy mercedesa poszukuje policja.

Napisz komentarz »