REKLAMA

Kronika policyjna

Oszukała na 200 tys. zł

Opublikowano 27 września 2019, autor: bj

Oszukiwała i fałszowała, teraz posiedzi.

Prokuratorskim oskarżeniem skierowanym do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze zakończyła się działalność Marty K. (37 l.) z Żar, która wyłudzała gotówkę i towary na kredyt. Śledztwo w jej sprawie prowadziły 3 prokuratury – w Wałbrzychu, Szczecinie i Żarach. Zebrano bogaty materiał. Kobieta najpierw w Żarach na sporą kwotę naciągnęła swojego kochanka. Poprosiła, żeby jej pożyczył ponad 64 tys. euro i 13 tys. zł.

– Na dowód swojej wypłacalności przedstawiła akt notarialny, z którego wynikało, że jest właścicielką mieszkania w Kaliszu. Dokument był podrobiony – informuje Robert Brzeziński, szef Prokuratury Rejonowej w Żarach.

Gdy mężczyzna pożyczył jej pieniądze, wyjechała z kraju.

Również w Żarach, posługując się danymi innego mężczyzny, przez internet zaciągnęła kredyt na zakup laptopa. Wyłudziła prawie 3 tys. 100 zł.

Będąc w Wałbrzychu, na portalu OLX wystawiła na sprzedaż np. iPhone`a, w Szczecinie – torebkę Chanel i markowe obuwie. Tylko za telefon wzięła 300 zł zaliczki, aparatu kupująca nie dostała. Podobnie było w przypadku jak iPhone`a. Torebkę wstępnie wyceniła na 500 zł i na tyle naciągnęła chętnego nabywcę, który przelał jej pieniądze na konto.

Kobieta przez dłuższy czas była poszukiwana. W końcu nie wytrzymała napięcia i zgłosiła się na policję. Usłyszała zarzuty, prokuratura zastosowała wobec niej poręczenie majątkowe w kwocie 8 tys. zł.

Kwota strat poszkodowanych osób znacznie przekroczyła 200 tys. zł. Poza tym kobieta ma za sobą kryminalną przeszłość. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Napisz komentarz »