Wasze sprawy

Wędkarze zakończyli sezon

Opublikowano 27 września 2019, autor: mk

Młodzieżowy sezon wędkarski dobiegł końca. Nad zalewem Karaś w Lubsku, wyłoniono tegorocznych mistrzów.

W niedzielę (22.09) nad zalewem Karaś odbyły się spławikowe zawody wędkarskie i finał  Młodzieżowego Pucharu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Zielonej Górze. W Młodzieżowym Pucharze Okręgu w 2019 roku sklasyfikowanych zostało 64 zawodników (37 w kat. U-14 i 27 w kat. U-18) oraz 15 drużyn.

Najlepsi wśród najmłodszych

W indywidualnej klasyfikacji generalnej młodzieży do lat 14 najlepszy w sezonie 2019 okazał się Krzysztof Ksiuk z Lubska. Miejsce drugie zajął Bartosz Szymczak z Lubska. Trzecia była Wiktoria Konopielko z Lubska, tuż za nią znalazła się Klaudia Szczerbata z Lubska. Miejsce 5 zajął Aleksander Omachel z Przyborowa. Na miejscu 6 uplasował się  Aleksander Manaj z Żar. Miejsce 7 przypadło Mikołajowi Marciniakowi z Lubska. Na miejscu 8 uplasował się Piotr Królik z Żar. Miejsce 9 wywalczył  Kacper Rynkiewicz z Przyborowa. 10 miejsce zajęła Antonina Syguła z Żar.

Najlepsi wśród młodzieży

W kategorii wiekowej do 18 lat najlepszy w klasyfikacji generalnej był Gabriel Kucharski z Lubska, miejsce 2 zajął Michał Małyszko z Lubska, na miejscu 3 uplasował się Oskar Bojkowski z Lubska. Miejsce 4 zajął Artur Walas z Bobrownik. Miejsce 5 przypadło Marcelowi Jędraszakowi z Nowej Soli. Miejsce 6 zajął Mikołaj Ceglewski z Krosna Odrzańskiego. Na miejscu 7 sezon zakończył  Piotr Mackiewicz z Przyborowa. Miejsce 8 zajął Maciej Niewiadomski z Lubska.

Klasyfikacja drużynowa

Przez cały sezon 2019 drużyny zbierały punkty, na podstawie których wyłoniono najlepszą ekipę sezonu. Okazała się nią drużyna z Lubska, której zawodnicy zajmowali czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej w obu kategoriach wiekowych.

Cała klasyfikacja: 1. Lubsko 1 – 433 punkty; 2. Bobrowniki – 372 pkt; 3. Przyborów – 347 pkt; 4. Żary 8 – 325 pkt; 5. KO WKS – 306 pkt; 6. Nowa Sól 8 – 186 pkt; 7. Lubsko 3 – 113 pkt; 8. Fish-Net 24 – 89 pkt; 9. Bytom Odrz. – 52 pkt; 10. Żary 2 – 45 pkt; 11. Kargowa 1 – 44 pkt; 12. Krosno 3 – 42 pkt; 13. Nowa Sól 7 – 27 pkt; 14. Iłowa – 16 pkt; 15. Nowa Sól 4 – 8 pkt.