Wreszcie zwycięstwo!

Opublikowano 27 września 2019, autor: hakma

W sobotnie, ciepłe popołudnie(21.09) na boisku w Sieniawie Żarskiej spotkały się dwie drużyny z ambicjami, które powinny być stanowczo wyżej w tabeli.

Delta złakniona zwycięstwa podejmowała zawsze groźny Piast Czerwieńsk. Początek meczu to przewaga piłkarzy z Czerwieńska, którzy ambitnie atakowali bramkę gospodarzy, co przyniosło efekt w postaci dwóch goli. W 23 minucie bramkę dla Piasta strzelił Bogumił Ceglarek, a w 41 minucie kolejną bramkę dla przyjezdnych zdobył Grzegorz Lipiński. Prowadzenie 2:0 uśpiło gości, którzy sądzili, że są już w ogródku i witają się z gąską. Nic bardziej mylnego.

Wyrównanie

W 43 i 45 minucie do głosu doszli gospodarze, którzy strzelili dwa gole dające im wyrównanie, jeszcze przed przerwą. Do bramki trafili Damian Sokołowski i Kornel Szymański. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2, a po przerwie Delta zmotywowana w szatni przez trenera Grzegorza Tychowskiego nadal atakowała. Mimo ewidentnej przewagi sieniawianie dwie bramki strzelili dopiero w końcówce spotkania. W 86. i 90. minucie na listę strzelców wpisali się Łukasz Żółtański i Kuba Kaźmierski. Co prawda w doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla przyjezdnych strzelił Paweł Kasprzak, ale to było wszystko na co było stać zawodników Piasta w tym meczu. Delta po zaciętym, ale bardzo brutalnym(9 żółtych kartek) meczu wygrała 4:3 i podreperowała swoje konto punktowe. Po ośmiu kolejkach Delta zajmuje 11 miejsce.