REKLAMA

Sport

Spacerek lidera

Opublikowano 27 września 2019, autor: hakma

Na derbowy pojedynek do Grabika, zawodnicy Promienia Żary pojechali albo poszli na piechotę, po łatwe punkty.

W niedzielne, ciepłe popołudnie, czyli w ostatni dzień lata (22.09) Sparta Grabik podejmowała na własnym boisku lidera rozgrywek klasy okręgowej-Promień Żary. Innego wyniku jak wysokie zwycięstwo żaran nikt się nie spodziewał. Ostatni zespół w tabeli nie potrafił nawiązać z podopiecznymi Łukasza Czyżyka równorzędnej walki.

Pierwszy kwadrans

Przez pierwsze 15 minut gra obu drużyn wyglądała na dosyć ciekawie, ale od strzelenia pierwszego gola grabiczanom, na boisku istniał tylko jeden zespół. Na nic zdała się ambicja miejscowych, Promień po prostu piłkarsko był lepszy. A wynik mówi sam za siebie. 10:2 to prawdziwy nokaut. Festiwal strzelecki rozpoczął Marek Wolak, który w tym meczu zdobył 6 bramek, dwa gole strzelił Kamil Dados, po jednej Radek Romanowski i Jakub Nowak. Dla gospodarzy bramki zdobyli Grzegorz Kopernicki i Bartłomiej Gronkowski. Obie bramki dla miejscowych padły w końcówce spotkania, kiedy piłkarze gości myślami byli już w szatni, pod prysznicem. Promień wygrał ze Spartą Grabik 10:2 i zajmuje nadal fotel lidera okręgówki.

Ocena

-Brak nam jakości, takiej czysto piłkarskiej. W okręgówce trzeba wynik wybiegać i wywalczyć, a u nas tego zabrakło ewidentnie i nie ma żadnych wątpliwości. Promień zdominował nas o samego początku, był zespołem dużo lepszym i zasłużenie wygrał ten mecz. Boli tylko rozmiar tego zwycięstwa-podsumował Piotr Kuś, trener Sparty Grabik.

-Mecz całkowicie pod nasza kontrola. Przestrzegałem zespół przed lekceważeniem przeciwnika, mimo że Sparta zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Cieszę się, bo chłopacy poprawili skuteczność, co buduje przed meczem z Arka, a w ostatnich meczach nie była to nasza najmocniejsza strona. Mimo wszystko nie ustrzegliśmy się prostych błędów w końcówce spotkania, po których straciliśmy bramki. Miałem uwagi po meczu do chłopaków, że nie potrafili utrzymać koncentracji do końca spotkania. Zawsze jest coś do poprawy i musimy nasze dzisiejsze błędy wyeliminować w następnym spotkaniu-stwierdził Łukasz Czyżyk, trener Promienia Żary.

 

Skład Sparta Grabik

Adrian Zięba (55` Tomasz Flaga), Patryk Twardowski, Piotr Kuś, Grzegorz Kopernicki (80` Rafał Szczygieł), Krzysztof Kiełpiński (70` Piotr Makowski), Robert Jurec, Bartłomiej Gronkowski, Patryk Chudziak (57` Jarosław Olbryś), Paweł Chmielewski (65` Marek Szymczak), Łukasz Chmielewski (72` Marcin Kędzierski), Bartosz Bendiuł

Trener: Piotr Kuś

Skład Promień Żary

Tomasz Kowalczyk (61` Dawid Szala), Aleksander Jelski (46 Krystian Warchoł `), Kamil Dados, Radosław Romanowski, Marek Wolak, Krzysztof Wiliński, Łukasz Świdkiewicz (7` Marek Bardel), Jakub Nowak, Piotr Czarnota, Marek Homik, Oleh Frankovych.

Trener: Łukasz Czyżyk

Napisz komentarz »