„Wolni” z medalami

Opublikowano 27 września 2019, autor: hakma

W sobotę, 21 września, Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach gościła najlepszych młodzików i młodziczki walczących w stylu wolnym w zawodach finałowych Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików w zapasach kobiet i mężczyzn.

Na stracie stanęło 111 chłopców i 77 dziewcząt z 22 klubów województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Organizatorem turnieju był Agros Żary.

Najmłodsi adepci sportu zapaśniczego mieli okazję spotkać na zawodach wybitne postacie tej dyscypliny sportu. W Żarach gościli w roli trenerów, Monika Michalik, brązowa medalistka Igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i Władysław Stecyk, srebrny medalista Igrzysk olimpijskich w Moskwie.

Organizacja zawodów stała na wysokim poziomie, a zawodnicy mogli skupić się na walce w pojedynkach na macie. Reprezentanci żarskiego Agrosu nie zawiedli swoich kibiców. Wśród dziewcząt Agros uplasował się na drugiej pozycji. Zawodniczki Agrosu na podium ustąpiły tylko ekipie Sobieskiego Poznań. Na trzecim miejscu podium uplasowały się dziewczęta z UKS ZST Lubsko. Indywidualnie klasą dla siebie była Maja Majdańska, która pewnie pokonała swoje rywalki w wadze do 42 kg. Srebro dla Agrosu zdobyła w wadze 66 kg Martyna Żuk.

Sporą niespodziankę sprawili chłopcy, którzy rywalizując w stylu wolnym(na co dzień trenują styl klasyczny), pokazali, że do walki trzeba mieć charakter i toczyli wyrównane boje z na pewno posiadającymi większe umiejętności techniczne zawodnikami stylu wolnego.

-Zawody te miały być przetarciem przed kolejnymi ważnymi startami młodzików Agrosu. Turniej pokazał, że jest wola walki i dobre przygotowanie motoryczne- powiedziałtrener Dariusz Kołacz z Agrosu Żary

W klasyfikacji drużynowej młodzicy Agrosu zajęli piąte miejsce na 22 sklasyfikowane kluby. Indywidualnie, srebrny medal zdobył Kacper Jakubowski w wadze 62 kg, medale brązowe zdobyli Hubert Mleczko (52 kg) i Gracjan Jedut (57 kg).