REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Amerykanie przegrali z wiaduktem

Opublikowano 27 września 2019, autor: jb

Amerykańskim żołnierzom znów nie udało się przejechać pod wiaduktem na ul. Kolejowej w Żaganiu. Tym razem (poniedziałek, 23 września) spadł im kontener.

Żołnierze jechali od centrum w stronę Świętoszowa. Nie zauważyli, że wiadukt, pod którym chcą przejechać, jest zbyt niski, by zmieścił się tam wojskowy pojazd i przewożony na nim kontener. Kiedy kontener zahaczył o wiadukt, zsunął się na drogę.

Drogę trzeba było zamknąć. Na pomoc ruszyli strażacy, policjanci, Straż Ochrony Kolei, przedstawiciel PKP i Straż Miejska. Ostatecznie, kontener załadowano na inny amerykański pojazd i zabrano.

– Konstrukcja wiaduktu nie została naruszona – mówi sierż. Arkadiusz Szlachetko, zastępca oficera prasowego KPP w Żaganiu. Sprawę wyjaśniać będzie teraz żandarmeria.

Amerykanie w tym miejscu utknęli już w lipcu ubiegłego roku. Wówczas kontener zaklinował się pod wiaduktem i cały pojazd nie mógł ruszyć dalej. Wiadukt trzeba było remontować po tym, jak w 2017 roku uderzył w niego inny ładunek amerykańskich żołnierzy.

Napisz komentarz »