REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Strzelanina w Żarach

Opublikowano 27 września 2019, autor: bj

Chciał rozjechać policjantów. Strzelali w koła jego samochodu. Takie sceny rozegrały się na ulicach Żar.

Próba kontroli kierowcy opla skończyła się strzelanią. Wszystko działo się w piątkowe (20.09.) popołudnie, niemal w centrum miasta, przy ul. Okrzei w Żarach, w okolicach przychodni Medyk. Policjanci zauważyli, że opel na niemieckich numerach rejestracyjnych gwałtownie skręca na ich widok. Ruszyli za nim. Auto wjechało w podwórko i tam się zatrzymało. Kiedy policjanci wyszli z radiowozu i chcieli skontrolować kierowcę, ten odwrócił się w ich kierunku i na wstecznym biegu gwałtownie ruszył. Żeby pędzący opel ich nie staranował, musieli błyskawicznie uciekać na bok. Auto z impetem wjechało w radiowóz. Policjanci użyli broni i strzelili w kierunku odjeżdżającego auta. Celowali w koła, by uniemożliwić ucieczkę. Nie udało się. Opel popędził przez ulice miasta. W samochodzie był też pasażer.

Ucieczka po pijaku

– W żarskiej jednostce ogłoszony został alarm. Funkcjonariusze wszystkich pionów zaangażowali się w poszukiwania – mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Ostatecznie policjantom udało się namierzyć porzucony samochód w rejonie dawnych koszar. Po kilku godzinach wpadli też na trop kierowcy. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu. W ręce kryminalnych wpadł też 22-letni pasażer opla.

Zarzuty stosowania przemocy wobec funkcjonariuszy, niezatrzymania się do kontroli, jazdy po pijanemu oraz uszkodzenia mienia usłyszał 29-latek. W poniedziałek, 23.09., trafił przed oblicze sądu. Ten zdecydował o jego areszcie na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat za kratkami.

Napisz komentarz »