REKLAMA

Sport

Sobieski do boju!

Opublikowano 27 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Wygraną w turnieju o puchar burmistrza Żagania zakończyli przygotowania do ligi siatkarze WKS-u Sobieski. W sobotę, 28 września zainaugurują nowy sezon meczem u siebie, z Olavią Oława.

„Wojskowi” wygrali weekendowy, mocno obsadzony turniej w żagańskiej Arenie, pokonując kolejno: 3:1 siatkarzy GKS Stoczniowiec Gdańsk, 3:0 GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz oraz 3:2 STS Olimpia Sulęcin. W finale dość łatwo rozprawili się z Bielawianką Bielawa 3:0. Zgarnęli też szereg nagród indywidualnych. Najlepszym blokującym organizatorzy uznali Sebastiana Draczyńskiego, najlepszym przyjmującym – Grzegorza Kuklę, MVP zawodów został Jędrzej Jasnos. 

– W drużynie drzemie duży potencjał – powiedział trener WKS-u, Krzysztof Dobek. – To mieszanka młodości i doświadczenia, na którą stać w przyszłości na walkę nie tylko o pierwszą czwórkę, ale coś więcej. W zespole nie ma „leszczy”, którzy będą „odcinać kupony” od wcześniejszych sukcesów, tylko ludzie głodni sukcesu i walki.

Inauguracja u siebie

Żagańscy kibice będą mogli się o tym przekonać, przychodząc na inauguracyjny mecz nowego sezonu, do hali Arena, już w najbliższą sobotę, 28 września o godz. 17.00. W pierwszej kolejce ligi, Sobieski zmierzy się z Olavią Oławą. „Wojskowi” pierwszy mecz zagrają bez kontuzjowanego Krzysztofa Rykały. Dodajmy, o sile Sobieskiego w sezonie 2019/20 będą stanowić: Jędrzej Jasnos, Patryk Mentel, Grzegorz Kukla, Patryk Bogdanowicz, Patryk Kozdroń, Miłosz Zasłonka,  Krzysztof Rykała, Sebastian Draczyński, Mateusz Wołowicz, Igor Assendi, Jakub Rygier, Sebastian Strzałkowski, Adrian Kołodziejczyk i Jakub Rygier. W drużynie jest aż 10 nowych zawodników. Nowym trenerem jest K. Dobek, prowadzący wcześniej m.in. akademików z Zielonej Góry. Jego asystentem został Artur Chaberski, który jako pierwszy trener prowadził Sobieskiego przez pięć sezonów. W pozostałych meczach 1. kolejki zagrają: Aqua?Zdrój Wałbrzych – Rosiek Syców, Chrobry Głogów – Ikar Legnica, Astra Nowa Sól – Bielawianka Bielawa oraz AZS UZ Zielona Góra – Ziemia Milicka Milicz.

Napisz komentarz »